21 obserwujących
367 notek
368k odsłon
  140   0

Na czym polega tzw „Darwinistyczny Model Działania Służby Zdrowia” ?

Koncepcja Darwinistycznego Modelu Działania Służby Zdrowia (DMDSZ) prawdopodobnie została stworzona albo w Ministerstwie Zdrowia albo przez rząd. Jest to sprawa niejasna, gdyż ze słów pana Szumowskiego, cytat „model darwinistyczny, tak my go nazywamy” nie można wysnuć jednoznacznego wniosku, kim są ci„my”, gdyż tego pan Szumowski nie doprecyzował . Koncepcja ta została sformułowana pierwszy raz przez Premiera Morawieckiego oraz Ministra Szumowskiego podczas konferencji prasowej rządu w dniu 13 maja 2020 …...https://www.youtube.com/watch?v=BL-H9_G4Hxo… (należy przewinąć do 51 minuty)


Podstawowe założenia Modelu Darwinistycznego ( nie należy mylić z koncepcją DMD - dystans-maseczki-dezynfekcja) według w/w panów są następujące :
1. Brak leczenia przez służbę zdrowia słabych, starszych i chorych. Zamiast leczenia i pomocy chorym mówienie im że, cytat „muszą przechorować a jak nie dadzą rady to trudno”
2. Takie zasady działania służby zdrowia, że cytat „słabi starsi i chorzy odpadają a zdrowi maszerują dalej”
3. Stosowanie selekcji pacjentów na takich którzy będą leczeni i nie będą. Powodem stosowania selekcji jest brak wolnych łóżek, sprzętu oraz personelu.

Jako przykład kraju gdzie funkcjonuje DMDSZ pan Morawiecki wymienił Szwecję oraz zasugerował, że i w innych krajach Europy DMDSZ również są obecne.

Jako przykład całkowitego przeciwieństwa do Modelu Darwinistycznego pan Szumowski wskazał działanie polskiej służby zdrowia. Pan Szumowski stwierdził, cytat „u nas taki model jest nie do przyjęcia”.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo