Dziś opublikowaliśmy nowy numer KoLibrowego
dwumiesięcznika "Goniec Wolności". Zachęcamy do przeczytania wstępniaka redakcyjnego oraz do lektury artykułów zamieszczonych w czasopiśmie.
Drodzy Czytelnicy,
nowy numer „Gońca Wolności” oddajemy w Państwa ręce ze świadomością, że jest to dość z jednej strony trudny, z drugiej strony przykry moment dla Stowarzyszenia. Przykry, bo w ostatnich dniach zmarł Maciej Rybiński — wielki publicysta i Członek Honorowy naszego Stowarzyszenia.
A trudny, bo Marek Morawiak podjął decyzję o rezygnacji z prezesury i członkostwa w Stowarzyszeniu KoLiber. Marek zobowiązał Redakcję „Gońca” do zachowania tej informacji dla siebie aż do dnia dzisiejszego, gdy publikujemy wywiad. Morawiak krótko wyjaśnia powody, dla których zdecydował się zrezygnować. O tym będziemy na pewno rozmawiać na Forum KoLibra oraz na Radach Krajowych. Wywiad w „Gońcu” ma raczej charakter podsumowujący cały okres prezesury Marka Morawiaka.
Ponadto oczywiście polecam stałe rubryki. Szczególnie debiutancki tekst Stefana Sękowskiego w Kąciku teologicznym dotyczący nowej encykliki Benedykta XVI oraz wywiad z Jackiem Spendlem, w którym rozmawialiśmy „o inwazji KoLibra na inne państwa, libertarianizmie i autonomii Śląska”. Ten numer w ogóle obfituje w wywiady. Oprócz Morawiaka i Spendla przepytaliśmy jeszcze II wiceprezesa KoLibra Krystiana Dąbka oraz Kamila Ciszek-Skwierczyńskiego.
Tematem numeru — jako że jest to numer wrześniowy — jest tym razem „pamięć historyczna”. Piszą o niej w poruszający sposób Michał Wolski oraz Paweł Lisiecki.
Zapraszam do lektury!
Paweł Pomianek, redaktor naczelny
www.koliber.org
Stowarzyszenie KoLiber to ogólnopolska organizacja łącząca ludzi o poglądach konserwatywnych oraz wolnorynkowych. Posiadamy ponad 20 oddziałów w miastach całej Polski.
Konserwatyści, liberałowie, libertarianie, wolnościowcy, monarchiści, minarchiści, anarchokapitaliści, antykomuniści. Licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, wolność gospodarcza, rozwój samorządności, szacunek dla historii i tradycji oraz silne i bezpieczne państwo.
W naszej działalności dążymy do:
I Realizacji idei wolnego społeczeństwa.
II Całkowitego poddania gospodarki mechanizmom rynkowym.
III Obrony suwerenności państwowej.
IV Stworzenia "silnego państwa minimum" opartego na rządach Prawa.
V Rozwoju samorządności.
VI Poszanowania tradycji i historii.
VII Uznania szczególnej roli Rodziny
Działając w KoLibrze pragniemy zarazem inspirująco i twórczo wykorzystać spędzany wspólnie czas. Pole naszej działalności jest niezwykle szerokie: od tak poważnych przedsięwzięć jak międzynarodowe konferencje, obozy naukowe, panele dyskusyjne poprzez uliczne manifestacje aż po nieformalne spotkania, imprezy integracyjne oraz pikniki.
Różnorodność nurtów sprawia, że są wśród nas ludzie o różnych poglądach. I właśnie to jest naszą siłą. Nie zawsze się zgadzamy, ale to jedyne takie miejsce na polskiej scenie politycznej, gdzie prawica potrafi rozmawiać i wypracowywać kompromisy.
Poszczególne teksty zamieszczane na blogu nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka