Artur Rumpel Artur Rumpel
190
BLOG

Dlaczego wróciłem na Salon24?

Artur Rumpel Artur Rumpel Rozmaitości Obserwuj notkę 5

Jestem na salonie od kilkunastu lat, ale z wielkimi przerwami.  Bloguję praktycznie nieprzerwanie od 18 lat, ale nigdy blog na salonie nie był moim głównym. Tę rolę pełnił i pełni blog "Kultura Okiem Svetomira", obecny od 2006 do 2019 na Bloksie, a od 2019 na wordpressie. Aktualny adres tego bloga to https://svetomir.home.blog/

W ostatnich latach blog ten przeżywał zwroty i upadki. Likwidacja Bloksa była wielkim ciosem, ale się podniosłem. Lata 2029-2022 były czasem bardzo dynamicznego rozwoju tego bloga, ale od ubiegłego roku dostał on zadyszki.

Dlatego postanowiłem ożywić mojego półmartwego bloga na Salonie24. Tam piszę o kulturze, głównie o literaturze i religii, a tutaj o polityce. Zdaję sobie sprawę, że moje poglądy mocno odstają od dominującej linii tej platformy, ale myślę, że głosy kontra też są tu potrzebne.

Mam jeszcze stricte religijnego bloga "Rok Boży" https://rokbozy.home.blog/ , który sobie powoli rośnie, ale jego popularność jest znacznie mniejsza od pozostałych dwóch. 


Urodziłem się w Rybniku 22 kwietnia 1975. Ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim (1994), Wydział Farmaceutyczny w Sosnowcu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1999) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2004). Jestem więc z wykształcenia farmaceutą i... no właśnie i kim? Początkowo pisałem, ze etnologiem, teraz jednak, patrząc na zakres moich dociekań muszę stwierdzić, że akcenty mi się przesunęły w kierunku antropologii kulturowej. Nie zajmuje się bowiem kultura ludową, ani samymi tylko kulturami niemasowymi, ale zróżnicowaniem kultur z uwzględnieniem kultury masowej. Tak więc wychodzi , ze jestem antropologiem kulturowym. Mam wspaniałą rodzinę - żonę i dzieci. Przez lata nieregularnie publikowałem w czasopismach naukowych i profesjonalnych (ALBOalbo, Konteksty, Panacea, Uniwersytet Kulturalny, Puls Farmacji, Bez Recepty, Lek w Polsce), społeczno - politycznych (Najwyższy Czas, Opcja na Prawo, Pro Fide Rege et Lege, Rojalista - Pro Patria), religijnych (Przewodnik Katolicki) i lokalnych (U Nas, Nowiny Wodzisławskie) oraz na licznych stronach internetowych. W ostatnich latach skupiam się na blogowaniu. Mam też na koncie dwie wydane książki- "Religia w Polsce" (2010) oraz "Ludzie i religie w Polsce" (2012). Od kilku lat skupiam się na prowadzeniu blogów i szukam wydawców dla kolejnych książek. O kulturze piszę pod adresem https://svetomir.home.blog/, tu zaś piszę o polityce. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości