Artur Rumpel Artur Rumpel
334
BLOG

Prezydent Nawrocki powiększył mniejszość niemiecką w Polsce

Artur Rumpel Artur Rumpel Polityka Obserwuj notkę 27
Prezydent Andrzej Duda zawetował swego czasu status języka regionalnego dla śląskiego, ostatnio to samo zrobił prezydent Karol Nawrocki dla wilamowskiego.

W uzasadnieniu uznał on wilamowski za dialekt języka niemieckiego. Wilamowianie są więc dla niego Niemcami. Dzięki tej decyzji mniejszość niemiecka w Polsce wirtualnie wzrosła o kilkaset osób,

Wirtualnie, bo wilamowianie absolutnie się za Niemców nie uważają, ergo nimi nie są. Wilamowian za Niemców uważali dotąd jedynie naziści i komuniści. W pięknym się JE Karol Nawrocki postawił towarzystwie. 

Jestem farmaceutą i antropologiem kulturowym, Mam  na koncie dwie wydane książki- "Religia w Polsce" (2010) oraz "Ludzie i religie w Polsce" (2012) i dziesiątki artykułów drukowanych w różnych czasopismach. Od kilku lat skupiam się na prowadzeniu blogów i szukam wydawców dla kolejnych książek. O kulturze piszę pod adresem https://svetomir.home.blog/, tu zaś piszę głównie o polityce. Nie piszę po to, by komuś zrobiło się przykro. Wręcz przeciwnie, chcę, żeby ci, którzy się ze mną zgadzają, poczuli satysfakcję, a ci którzy się ze mną nie zgadzają, żeby się mogli ze mnie pośmiać. Jednym i drugim chcę poprawić samopoczucie.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (27)

Inne tematy w dziale Polityka