2 obserwujących
26 notek
5172 odsłony
  126   0

Jak Ojciec Pio nawrócił okultystę oraz masona

Frederick Abresch był protestantem ''nawróconym'' na katolicyzm. Jego nawrócenie jednak było nieszczere. Abresch był zafascyowany okultyzmem. Jego żona była jednak katoliczką bardzo sympatyzującą z działalnością Ojca Pio. Nakłoniła go do odwiedzenia Ojca Pio.

Abresch poszedł się wyspowiadać u Ojca Pio. Przyznał mu, że w trakcie jego poprzednich spowiedzi zataił grzechy. Wobec tego Ojciec Pio spytał się go, czy tym razem chciał się wyspowiadać na poważnie. Abresch odpowiedział, że nie wierzy tak naprawdę w nadnaturalną moc sakramentu spowiedzi. Ojciec Pio odpowiedział, że jego spowiedzi były świętokradcze, i musi je powtórzyć. Później Pio opowiedział mu wszystkie grzechy jakie popełnił. Abresch się nawrócił.

Alberto del Fante był masonem. Na łamach antyklerykalnej gazety Italia Laica pisał liczne artykuły atakujące Kościół Katolicki, a także samego Ojca Pio, nazywając go oszustem i szarlatanem. Jednak później coś się stało. Siostrzeniec del Fante ciężko i pozornie nieuleczalnie i beznadziejnie zachorował. Jego przyjaciel poszedł do Ojca Pio i poprosił o jego uzdrowienie. Dzięki temu okazało się, że siostrzeniec del Fante nagle i w niewytłumaczalny sposób kompletnie wyzdrowiał.

Del Fante był tym kompletnie zaskoczony. Postanowił zainteresować się głębiej Ojcem Pio i się z nim kilka razy spotkać i porozmawiać. Okazało się, że Pio dobrze znał wszystkie szczegóły jego życia. W końcu stopniowo del Fante się nawrócił.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale