Swobodna energia
W nauce, podobnie jak w życiu, najważniejsza jest prawda.
20 obserwujących
195 notek
216k odsłon
  458   0

Zachęta do nauki

Tytuł niniejszej notatki może wprowadzać w błąd, więc wyjaśniam, że jest to skrócona "zachęta do naukowej rewolucji". Zachęcam wszystkich, którzy mają takie możliwości, aby przyczynili się do rozpętania naukowej rewolucji. Naukowa rewolucja jest konieczna, bo w nauce o przyrodzie są niezbędne radykalne zmiany. O konieczności tych zmian świadczą fakty. Zostały skonstruowane generatory energii, których działanie pokazuje, że podstawowa zasada fizyki - zasada zachowania energii - jest nieprawdziwa. Przykładem może być magnetyczny generator Muammera Yildiza. (Więcej informacji można znaleźć w google po wpisaniu hasła "Muammer Yildiz".) Praca takiego generatora była prezentowana (np. w tureckiej telewizji, na uniwersytecie w Holandii) i do obecnej chwili nie wpłynęło to na pojawienie się nowej wiedzy w podręcznikach. Akademie nauk we wszystkich krajach pracują dalej tak, jakby nic się nie zdarzyło.

Zachęcam wszystkich, którzy pracują w laboratoriach fizycznych i mają możliwość przeprowadzenia doświadczeń, a następnie opublikowania wyników tych doświadczeń, aby przeprowadzili dwa proste doświadczenia fizyczne. Zachęcam wszystkich, którzy nie pracują w laboratorium fizycznym, ale znają kogoś, kto w takim laboratorium pracuje, aby oni tę znajomą osobę zachęcili do przeprowadzenia wymienionych dwóch fizycznych doświadczeń i opublikowania wyników.

W pierwszym doświadczeniu należy sprawdzić, czy proces namagnesowania żelaznej sztabki rzeczywiście przyczynia się do ok. 1% wzrostu jej masy, w stosunku do tej masy, jaką ona miała przed namagnesowaniem. Drugie doświadczenie polega na sprawdzeniu, czy rzeczywiście dwa magnesy w postaci tabletek wykazują różne siły oddziaływania ze sobą. Przy tej samej odległości między magnesami siła odpychania magnesów od siebie jest większa od siły ich wzajemnego przyciągania. Siła odpychania może być nawet o 50% większa od siły przyciągania.

Zachęcam więc fizyków...

Szanowni fizycy,
Będąc fizykiem amatorem, zwracam się z uprzejmą prośbą do zawodowych fizyków, aby przeprowadzili dwa fizyczne doświadczenia, a otrzymane wyniki opublikowali w naukowych czasopismach. Ja te dwa doświadczenia przeprowadziłem w domowych warunkach i wyniki swoich badań przedstawiłem w dwóch artykułach: "Dwustuletnie oszustwo w teoretycznej fizyce" na http://pinopa.narod.ru/36_C4_Dwustuletnie_oszustwo.pdf  i "Magnesowanie - jego wpływ na masę" na http://pinopa.narod.ru/35_C4_Magnes_Masa.pdf.*1) Przedstawione opisy tych niedokładnych wyników doświadczeń mogą służyć jedynie jako wskazówka dla dokładnych laboratoryjnych badań. Bo tylko te dokładne wyniki badań mogą posłużyć do skorygowania błędów, jakie istnieją w dzisiejszej teoretycznej fizyce.
Z poważaniem
Bogdan Szenkaryk "Pinopa"
*****************
*1) Artykuły w wersji rosyjskiej i angielskiej znajdują się na: http://pinopa.narod.ru/36_C4_Dwustuletnie_oszustwo_ru.pdfhttp://pinopa.narod.ru/35_C4_Magnit_Massa.pdf, http://pinopa.narod.ru/Two_hundred.pdf, http://pinopa.narod.ru/Magnes_Masa_uk.pdf.  

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie