Pinopa Pinopa
96
BLOG

Nieustanna przemiana Wszechświata

Pinopa Pinopa Technologie Obserwuj notkę 0

Szanowni Czytelnicy, czy wiecie, że każda chwila upływającego czasu jest chwilą wyjątkową. Jest tą chwilą, która nigdy już się nie powtórzy. Ktoś może zapytać: A czym takim różnią się chwile czasu, jedna od drugiej, że można je od siebie odróżniać? Te chwile różnią się od siebie tym, że w każdej momencie czasu zmienia się otaczający nas świat oraz zmieniamy się my sami. W każdej chwili "umiera" stary świat i "rodzi się" nowy świat. My zazwyczaj nie uświadamiamy sobie zachodzącego procesu zmiany świata w każdej chwili. Zauważamy zmiany, jakie zachodzą po dłuższym czasie.

O tym, że w powyższym tytule nie ma ani krzty przesady, każdy człowiek może przekonać się sam i może to zrobić w dowolnym momencie. Wystarczy, że na istnienie i bieg tej przemiany zwróci swoją uwagę. Wówczas każdy ludzki osobnik może zobaczyć, że z każdą chwilą sam doświadcza coraz to innych przeżyć i że te przeżycia są związane ze zmianami otaczającego środowiska.

A dzięki czemu to wszystko się dzieje?

Z materialistycznego punktu widzenia odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: W skład budowy materii Wszechświata wchodzą cząstki - fundamentalne składniki materii. Te cząstki nadają sobie nawzajem przyspieszenia i jednocześnie przy odpowiednich warunkach, które są związane z tymi przyspieszeniami, tworzą stabilne struktury materii.

Nazwa "cząstka" dla fundamentalnego składnika materii jest umownym i skrótowym pojęciem. Ta nazwa dotyczy centralnego punktu fundamentalnego składnika materii: W kierunku centralnego punktu każdego takiego składnika są skierowane przyspieszenia wszystkich innych składników, jakie istnieją we Wszechświecie. Fundamentalny składnik materii pod względem wielkości, czyli rozmiarów w każdym kierunku (licząc od jego centralnego punktu) nie różni się od Wszechświata. Między fundamentalnym składnikiem i Wszechświatem jest taka różnica, że przestrzeń fundamentalnego składnika można opisać, bo różne punkty tej przestrzeni różnią się od siebie. Różnica polega na tym, że w tych punktach postronna cząstka uzyskuje inną wielkość przyspieszenia. Natomiast punkty przestrzeni Wszechświata, w którym nie byłoby żadnego składnika materii, niczym nie różniłyby się od siebie.

Wzajemne przyspieszanie cząstek materii jest przyczyną nieustannych zmian położenia tych cząstek względem siebie. A "zmiany położenia tych cząstek względem siebie" to nic innego, jak najprostszy, najkrótszy i jednocześnie prymitywny opis przebiegu wszelkiego rodzaju fizycznych procesów i zjawisk.

Bardziej obszerne, złożone i szczegółowe opisy przebiegu różnego rodzaju fizycznych procesów i zjawisk znajdują się na stronie https://pinopa.narod.ru/Polska.html.

Są wśród nich bardziej szczegółowe opisy:

1. Prędkość grawitacji?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/01_C2_PredkoscGrawitacji.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/219983,

2. Stabilność materii?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/02_C2_Stabilnosc_materii.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/221268,

3. Defekt masy?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/03_C2_Defekt_M_pl.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/222629,

4. Interferencja za szczelinami?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/04_C2_Interferencja.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/274093,

5. Istota materii, energii, masy, bezwładności?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/05_C2_IstotaMaterii.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/225884,

6. Pole magnetyczne... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/06_C2_Magnet_pole_pl.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/276505,

7. Ciemna materia?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/07_C2_Netupiye_iskateli_pl.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/278075,

8. Pole elektrostatyczne?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/08_C2_Pole_elektrostatyczne.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/292859,

9. Istota energii?... Ależ to bardzo proste! - http://pinopa.narod.ru/09_C2_Istota_energii.pdf

https://www.salon24.pl/u/swobodna-energia/483489,

Poznawajcie budowę Wszechświata i rozpowszechniajcie tę wiedzę - pomóżcie innym, aby oni także mogli ją poznawać.

Nie dajcie się zwodzić teoriom, jakie rozpowszechnia dzisiejsza akademicka teoretyczna fizyka. Tam oddziaływanie między cząstkami jest realizowane np. za pośrednictwem wymiany cząstek pośrednich. Ale nie wspomina się o fundamentach wszelkiego rodzaju oddziaływań - a tym fundamentem jest wzajemne przyspieszanie cząstek. Bo przecież, jeśli uważać za prawdziwe istnienie cząstek pośrednich, to one także wpierw musiały być w odpowiedni sposób przyspieszane. Musiały być przyspieszane po to, aby zachować trwałe miejsce w stabilnej strukturze tuż przed wymianą oraz zdobyć i zachować trwałe miejsce w stabilnej strukturze tuż po wymianie. Musiały także być przyspieszane po to, aby mógł zaistnieć sam proces wymiany.

O procesie wzajemnego przyspieszania składowych cząstek materii oraz ciał makroskopowych można przeczytać w art. "Zasada MPP - Prawda Nieabsolutna" na https://pinopa.narod.ru/17_PrintsipMPP_pl.pdf .

Bogdan Szenkaryk "Pinopa"

Legnica, 22.05.2024 r. 

Pinopa
O mnie Pinopa

Jestem wszystkim, wszędzie i zawsze. I wy wszyscy - także, tylko jeszcze o tym nie wiecie. Odkryjcie to na http://pinopa.narod.ru/Polska.html. Przekazuję prośbę od Łukasza - lukasz@lukasz.sos.pl : Bardzo proszę o 1,5 procent, Was nic nie kosztuje poza wypełnieniem dwóch pól w zeznaniach PIT, a mi ratuje życie. Proszę przekażcie ulotki swoim znajomym. Darowizny: FUNDACJA AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 BNP PARIBAS Fortis Bank Polska S.A. Bardzo ważny jest dopisek: SOSNA,711 (1,5%) Podatek: KRS: 0000270809 Bardzo ważny jest dopisek: SOSNA,711 PS. Jeżeli znacie firmę, która jest gotowa umieścić mój baner na swojej stronie z przekazaniem 1,5%, również proszę o kontakt. BARDZO DZIĘKUJĘ http://lukasz.sos.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie