szczelo szczelo
41
BLOG

Frekwencja jak bumerang.

szczelo szczelo Polityka Obserwuj notkę 6

 

 

Wybory prawie za nami i jak to w każdych wyborach, szczególnie tych do europarlamentu, frekwencja okazała się żenująco niska (27% czy coś koło tego). Dla kogo żenująca o tym za chwilę.

Gorące relacje z pola bitwy zawierają także wpisy blogowe. Dla przykładu Pan Konrad Niklewicz popełnił krócitki tekścik o kolejnej słabiutkiej frekwencji. Poziom tekściku oscyluje gdzieś w okolicach "Tętna Pulsu", azczkolwiek humor nie był chyba w tym wypadku zamierzeniem autora.

Co odkrywa nasza tuza intelektu? Ano to co zwykle, choć tym razem w lekko przypudrowanej formie. Mamy albowiem do czynienia z "paradoksem" - lud domaga sie demokracji, ale podczas demokratycznych wyborów woli biegać po lesie, albo siedzieć przed telewizorem i drapać się w tyłek, miast zwartym szeregiem udać się na wybory, coby "wywrzeć wpływ".

Raz za razem ta sama sytuacja, a nikt nie zamierza ani zwerfyfikować poprawności swoich poprzednich analiz. Ciągle jedno i to samo - lud, nawet jeżeli już demokracji się domaga, to nie potrafi z niej skorzystać. Stare i wszystkim znane argumenty o tym, że:

a) ordynacja proporcjonalna z listami wyborczymi to de facto głosowanie na drużynę, a nie zawodników

b) europarlament nic nie może, bo decyzje zapadają w Komisji, więc co to za demokracja?

c) nie ma na kogo głosować, bo nie ma nikogo kto by odpowiadał preferencjom dużej grupy wyborców

etc. oczywiscie do nikogo nie trafiają. Łatwiej klepać banialuki o paradoksach i ludziach niedorosłych do własnych oczekiwań.

Ciekawi mnie jeszcze jedno. Jak zostanie skomentowane wejści do EP szwedzkiej Partii Piratów. Może czarno widzę, ale mam niejasne wrażenie, że się jutro naczytamy o braku rozwagi wyborców. Że na jakichś popaprańców głosują, zamiast na rozsądne i wyważone partie już istniejące itp. itd.

A na dobranoc kwiatek z samego tekstu. Kto mi wytłumaczy co po angielsku (nie mowiąc już o tym, co to mialo znaczyć w tym konkretnym zdaniu) oznacza sformułowanie "cheers up" ?

 
 
 

UPDATE. Znalazłem taki link z piątku: LINK

Wygląda, że politykom obecna ordynacja jak najbardziej na rękę - nie znasz kandydata, nie znasz programu - głosuj na nasz szyld, czyli czczą gadkę, która do niczego nie prowadzi. Wszak w razie wpadki do odpowiedzialności, analogicznie, pociągniesz szyld a nie ludzi.

Swoją drogą jest dobrze udokumentowana tendencja do nieproporcjonalnego (in plus) głosowania na partię, która prowadzi w sondażach. Ciekawe czy w tym świetle niewinne słowa o "głosowaniu byle by głosować" nie są de facto zachętą do głosowania na Platformę ...

 
szczelo
O mnie szczelo

... w tym także do siebie, jak mi ktoś udowodni, że bredzę. Kącik złotych myśli: Kapitalizm (łac. wyzysk człowieka przez człowieka) – ustrój polityczny, panuje na szeroko pojętym Zachodzie. Główną metodą sprawowania władzy przez kraje kapitalistyczne jest propaganda. W skrócie, zjawisko to wygląda tak: twój diler jest zadowolony, bo wziąłeś od niego palenie, dostał siano i cieszy mordę, ty jesteś zadowolony, bo masz palenie za free z prowizji, ja jestem zadowolony, bo załatwiłem kumplom stuff, oni są zadowoleni, bo maja dobry stuff. I tu wychodzi ciekawe zjawisko. Ci wszyscy ludzie są szczęśliwi, bo dzięki paleniu mają dobre humory. A jeśli oni mają dobry humor, to ich domownicy też mają dobry humor, jeśli ich domownicy mają dobry humor, to ich psy też mają dobry humor, jeśli ich psy mają dobry humor, to psy ich sąsiadów mają dobry humor, jeśli psy ich sąsiadów mają dobry humor, to ich sąsiedzi mają dobry humor i tak dalej bez końca. Wszyscy są szczęśliwi dzięki załatwianiu palenia. I to właśnie w kontekście ekonomiczno-socjologicznym jest kapitalizm. Socjalizm – ustrój polityczny bohatersko walczący z problemami w innych ustrojach niewystępującymi. Cuda socjalizmu * Nie ma bezrobocia, ale nikt nie pracuje. * Nikt nie pracuje, a wszyscy otrzymują wynagrodzenie. * Wszyscy otrzymują wynagrodzenie, ale nic nie można za to kupić. * Nic nie można kupić, ale wszyscy mają wszystko. * Wszyscy mają wszystko, ale wszyscy są też niezadowoleni. * Wszyscy są niezadowoleni, ale podczas wyborów głosują za tym ustrojem. Współczesny socjalista charakteryzuje się tym, że ma telefon komórkowy, karty kredytowe, konto w banku, jeździ zagranicznym autem i korzysta z Windowsa. Socjaliści zrzeszają się w tzw. robotniczych partiach, w których nie ma robotników. Liberał – perfidny, zapluty karzeł reakcji, odpowiedzialny za wszelakie zło, bezrobocie, plamy na Słońcu i brak smalcu w sklepie. Często opowiada farmazony o wolnym rynku i zemście szatana – kapitalizmie. Niektórzy widzieli jak zjada dzieci i współżyje z 7 krasnoludkami.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka