Rosyjscy żołnierze. Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
Rosyjscy żołnierze. Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Studenci chcieli walczyć za Rosję. Pokonał ich zabytek z II wojny światowej

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Siedmiu rosyjskich żołnierzy zostało rannych w piątek w wyniku wybuchu w Wojskowej Akademii Łączności im. Budionnego w Petersburgu - poinformowało w piątek biuro prasowe Leningradzkiego Okręgu Wojskowego. Adepci sztuki wojennej zrobili sobie krzywdę zabytkiem z okresu II wojny światowej.

Wybuch na uczelni. 7 żołnierzy rannych

Jak podano, w piwnicy jednego z budynków na kampusie uczelni eksplodował pocisk z czasów II wojny światowej kalibru 76 mm. Na miejscu pracują przedstawiciele Okręgu, aby ustalić przyczyny i okoliczności wybuchu. Nie wiadomo, czy obcowanie z zabytkową amunicją było elementem zajęć czy była to "inicjatywa własna" młodych żołnierzy.

Według gubernatora Petersburga Aleksandra Biegłowa wybuch "nie ma charakteru terrorystycznego".

Wcześniej kanał Baza na Telegramie informował, że wśród siedmiu rannych osób dwie są w stanie ciężkim.

Wcześniej niektóre media pisały, że przyczyną wybuchu mógł być atak drona. Informacje te nie zostały potwierdzone. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z nierozsądnym zachowaniem grupki młodych żołnierzy.


Żołnierze pomylili pocisk ze śmieciem? Zaskakujące oświadczenie

Więcej światła na sprawę rzuca oświadczenie rosyjskiego resortu obrony.

"Podczas sprzątania jednego z pomieszczeń piwnicznych, w trakcie ładowania śmieci do kontenera, doszło do eksplozji. W wyniku eksplozji siedmiu żołnierzy zostało rannych. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do placówki medycznej Ministerstwa Obrony Rosji, gdzie otrzymują niezbędną opiekę medyczną" - poinformowano w komunikacie.

„Był głośny wybuch, ludzie zaczęli krzyczeć, studenci biegają, zrobiło się zamieszanie, przyjechali strażacy, policja i karetki” – powiedział portalowi Groza jeden ze świadków.

MB

Rosyjscy żołnierze. Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka