107 obserwujących
459 notek
825k odsłon
448 odsłon

Bliski Wschód, Rosja, Polska, itd. ...

Wykop Skomentuj24

image– co z tego może, ale nie musi wyniknąć.

NASZ WYWIAD. Szeremietiew przestrzega: "Polska jest na celowniku Rosji"; "Jestem gotów nawet przeceniać zagrożenie"
https://wpolityce.pl/polityka/480281-szeremietiew-jestem-gotow-przeceniac-rosyjskie-zagrozenie

Możliwy jest konflikt z Rosją na terenie Polski i państw nadbałtyckich
https://www.youtube.com/watch?v=jfB1kk5XLOU

Patrząc na to, co robi Rosja coraz wyraźniej widać, że potrzebujemy Strategii Obronności Państwa. Wciąż jej nie mamy
https://wnet.fm/broadcast/patrzac-na-to-co-robi-rosja-coraz-wyrazniej-widac-ze-potrzebujemy-strategii-obronnosci-panstwa-wciaz-jej-nie-mamy/?fbclid=IwAR0eb600m-sk6B5YvXREL-ltS0gL-MwFRGTnAf-B8elLiWmdNebQTnlcfKw

[TYLKO U NAS] R. Szeremietiew: Powstaje pytanie czy USA, prowadząc  zbrojną działalność na Bliskim Wschodzie, jednocześnie będzie w stanie poświęcać uwagę flance wschodniej
https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-r-szeremietiew-powstaje-pytanie-czy-usa-prowadzac-zbrojna-dzialalnosc-na-bliskim-wschodzie-jednoczesnie-bedzie-w-stanie-poswiecac-uwage-flance-wschodniej/

- Stany Zjednoczone są największą potęgą i muszą mieć dość sił aby reagować w rejonach konfliktów – mówił w PR24 prof. Romuald Szeremietiew.
https://www.polskieradio24.pl/130/4428/Artykul/2430921,Prof-Szeremietiew-USA-musza-reagowac-na-konflikty-iranskie-chinskie-i-rosyjskie

imageKilka pytań do większych i mniejszych znawców strategii, geopolityki i polityki (jest ich bez liku, zwłaszcza tych anonimowych w Internecie, no i oczywiście tu w Salon24):

1. Czy utrzymanie obecnego ładu międzynarodowego (uwaga kluczowa w nim rola USA) jest zgodne z polskim interesem narodowym, czy należy ten ład zmienić,  może nawet zburzyć go?

2. Jeśli utrzymać - czy powinniśmy wspierać USA w świecie, w tym na Bliskim Wschodzie, a nie tylko w ramach tzw. flanki wschodniej NATO?

3. Jeśli nie (pojawiają się takie poglądy) to czy mamy tylko siedzieć cicho ("niech na całym świecie wojna byle polska wieś spokojna"), czy może pójść zgodnie z oczekiwaniami Paryża i Berlina, być może w kierunku Rosji, a może szukać innych sojuszników niż USA i poza Europą?

Uważam, że na te pytania w 2020 roku trzeba będzie odpowiedzieć, i to im wcześniej tym lepiej, bowiem nie wykluczone, że wkrótce nasze położenie może stać się trudniejsze niż w 1939 r.

image

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka