Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew
777
BLOG

Flanka wschodnia

Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew NATO Obserwuj temat Obserwuj notkę 52

image

W polskiej publicystyce historycznej ujawnili się jakiś czas temu nazywający siebie realistami głośni admiratorzy myśli germanofila Władysława Studnickiego, konsekwentnego zwolennika współpracy z III Rzeszą, także po niemieckiej napaści na Polskę we wrześniu 1939 r. W 1944 r. Studnicki nawet proponował, aby Niemcy zmobilizowali Polaków więzionych w niemieckich obozach koncentracyjnych i wysłali ich na front wschodni.

Zwolennicy koncepcji Studnickiego uważają, że w 1939 r. trzeba było sprzymierzyć się z Hitlerem i razem z nim uderzyć na Sowiety. Tworzą opracowania snujące „alternatywne” wizje historii Polski, gdy po wspólnym polsko-niemieckim zwycięstwie nad Rosją Polska kończy II wojnę światową jako jedno z mocarstw tworzących nowy ład międzynarodowy wspólnie z Amerykanami i Brytyjczykami. Autorzy takich opracowań odsądzają od czci i wiary władze II Rzeczpospolitej, niemądrego ministra Becka opowiadającego o jakimś honorze, kiepskiego marszałka Śmigłego, nieudaczników z rządzącej II Rzeczpospolitą „sanacji”, którzy genialnego Studnickiego nie posłuchali.

Współczesne Niemcy przyjęły w czerwcu 2023 r. strategię bezpieczeństwa narodowego - zapowiadają, że Europa (pod ich przywództwem) rozszerzy strefę bezpieczeństwa na wschód, na całą Ukrainę, a w przyszłości także na Gruzję, na Kaukaz. Kanclerz Scholtz ogłosił, że w polityce Niemiec ma nastąpić „Zeitenwende” (punkt zwrotny). Rosja to już nie jest gazowy przyjaciel, ale zagrażający Europie przeciwnik, którego trzeba odstraszyć.

W Warszawie zjawił się Generalinspekteur der Bundeswehr Carsten Breuer. Rozmawiał z szefem Sztabu Generalnego WP gen. Kukułą i ambasador RFN Viktor Elbling podał w mediach społecznościowych: "Niemcy przejmują odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO".

Pogrobowcy Studnickiego powinni się cieszyć – jak tak dalej pójdzie, to będą mogli w praktyce zrealizować wizję swego mistrza germanofila zakładając, że potrafią obsługiwać km MG 3,   Panzerfaust 3, Flakpanzer Gepard, itp.
Niemcy przeszły od Drang nach Osten do Deutsche Ostflanke? Oto jest pytanie!

https://www.youtube.com/watch?v=SkI-UqXGnHc

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka