19 obserwujących
172 notki
499k odsłon
  1163   0

Wynalazek Straży Granicznej - mechaniczne psy

Mechaniczny pies. Foto - źródło: Internet
Mechaniczny pies. Foto - źródło: Internet

W dniu 20 marca 2019 roku opublikowałem tekst pt. „O losie polskich psów decyduje Praga”. To była środa. W czwartek komenda główna sporządziła odpowiedź. Dziś, w poniedziałek, pismo dotarło do związkowców Straży Granicznej. Ściślej, to jest odpowiedź na monit związkowców z grudnia 2018 roku, w którym po raz enty podnieśli problem braku elementarnego wsparcia na utrzymanie psich emerytów. Komenda miała ten monit w du... żym poważaniu. Ale wystarczyło sprawę nagłośnić i nagle powstała odpowiedź na pisma z kilku ostatnich lat. Ta-daaam!

Dokument jest podpisany przez płk SG Wioletę Gorzkowską, zastępcę komendanta formacji.

Ponad trzy miesiące trzeba było czekać na dwustronicowy elaborat. Przywołano w nim wszystkie zignorowane dotąd pisma związkowców. Wskazano pierdyliard podstaw prawnych. Wylano pływacki basen krokodylich łez nad losem psów, które zakończyły służbę. Wszystko po to, aby przy każdym przywołanym akcie prawnym i przy każdej nazwie programu finansowego dopisać refren – NIE DA SIĘ.

„Komendant główny nie znalazł podstaw”... „Nie może być kwalifikowane”... „Wydaje się wątpliwe”... Bla bla bla.

A co z rozwiązaniami przyjętymi w Wojsku i w Służbie Celno – Skarbowej? To: „w tych formacjach jest inna pragmatyka służbowa”. Czyli co? W Straży Granicznej służą inne psy? Przed przyjęciem do służby zaliczają jakieś specjalne psy-chotesty? A może to są maszyny owinięte psią skórą? Nie psują się, nie trzeba ich karmić, nie potrzebują lekarza?

Wystąpienie pani pułkownik kończy się następująco:

Reasumując, pragnę zapewnić Pana Przewodniczącego o pełnym zrozumieniu wagi problematyki dotyczącej kwestii związanych z zapewnieniem godnego funkcjonowania psom wycofanym ze służby, a w konsekwencji powyższego zasadności podejmowania działań, które w efekcie przyczynią się do wypracowania właściwych rozwiązań w powyższym obszarze. Niemniej jednak  wdrożenie działań, o których mowa powyżej uzależnione będzie od tempa prac legislacyjnych nad powołanym projektem ustawy, jak również ostatecznego brzmienia art. 18a.

Czy zrozumieliście coś z tego bełkotu? Nie? To ja wam przetłumaczę na język polski:

Reasumując, mój przełożony, gen. bryg. SG Tomasz Praga, jest decyzyjnym paralitykiem, który ma cykora przed zadysponowaniem środków równych cenie jednego radiowozu, na poprawę marnej doli psich emerytów, a do tego zasłania się procesem legislacyjnym, który z uwagi na nadchodzące wybory, będzie się ciągnął, jak pustosłowie mózgowców z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Kto chce coś zrobić, znajdzie sposób, a kto nie chce nic robić, znajdzie powód.

[]

Materiały źródłowe:

O losie polskich psów decyduje Praga

Odpowiedź KG SG - Pismo KG - KS - III - I.146.12.2019

[]


[]

Zobacz galerię zdjęć:

płk SG Wioleta Gorzkowska, zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej
płk SG Wioleta Gorzkowska, zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo