0 obserwujących
8 notek
565 odsłon
  72   0

Trnashumanizm

Kierunki rozwoju transhuanizmu:

Protezy czyli cyborgizacja, zastępowanie i dodawanie mechanicznych dodatków do organizmu.

Manipulowanie DNA :

Ponieważ zgodnie z Biblią uczyniliśmy sobie Ziemię poddaną, czyli nasza działalność ma już globalny wpływ na planetę pozostaje zasiedlać kolejne habitaty.

Dwa najważniejsze to:

1. Oceany - tutaj będzie łatwiej bo w rozwoju zarodkowym przechodzimy przez stadium kijanki, trzeba będzie tylko powstrzymać ekspresję genów odpowiedzialną za przekształcenie skrzel w uszy i możemy wracać do wody. Oczywiście potrzebnych będzie wiele innych udoskonaleń, ale ssaki już 2 razy wracały do wody (walenie, foki) więc ścieżki są już przetarte

2. Przestrzeń kosmiczna - tu będzie gorzej. Promieniowanie kosmiczne niszczy wszystkie bardziej skomplikowane struktury. Być może usprawnienia które będą potrzebne do długich podróży międzygwiezdnych: wzmocniona skóra, obniżenie metabolizmu itp spowodują bezpłodność.

Pytanie czy rozdzielimy się na odrębne gatunki? czy będziemy się mogli ze sobą rozmnażać?

Jeśli chodzi o człowieczkowate vel sapiensiki to należy rozwijać dodatkowe możliwości układu nerwowego. Rozwój biologiczny już zakończony.

Rozwijać telepatię, dodatkowe zmysły - np. dla gołębi które mają zmysł magnetyczny jesteśmy idiotami którzy nie zdają testu lustra magnetycznego, tzn. nie rozpoznajemy swojego odbicia w polu magnetycznym.

Timestamp:1631245708

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie