2 obserwujących
11 notek
3778 odsłon
Igrzyska patologii

Igrzyska patologii

Powoli opada kurz po kolejnej gali sztuk walki Gromda (odbyła się 18 marca). Jej poprzednie odsłony, tak samo jak inne tego typu imprezy, zbywałem wzruszeniem ramion. Tym razem jednak było inaczej – od dawna nie byłem tak zbulwersowany! W końcu uznałem, że nie będę dalej milczeć.
JAKI Mickiewicz?

JAKI Mickiewicz?

Zaistniała w zeszłych miesiącach ogólnopolska awantura o „Dziady” Adama Mickiewicza, po raz kolejny wystawione w manierze postmodernistycznej, jak również śmierć Jarosława Marka Rymkiewicza – jednego z największych ekspertów w kwe...
Rogate Serce - Stanisław Szukalski

Rogate Serce - Stanisław Szukalski

Na jednym z archiwalnych nagrań, kiedy przebywał na wygnaniu w USA, mówi: „W całej ludzkiej historii to ja byłem najwybitniejszy”. Kim był artysta, który wypowiedział tak buńczuczne słowa? Geniuszem czy szaleńcem? Ekscentrykiem czy mistrzem autopromocji? A może – wszystkim po trochu?
Triumf cierpliwości [recenzja filmu "Magnaci i czarodzieje"]

Triumf cierpliwości [recenzja filmu "Magnaci i czarodzieje"]

W pustce pomiędzy kolejnymi wielkimi widowiskami szturmującymi nasze sale kinowe - „Diuną” a „Matrixem: Zmartwychwstaniami” - postanowiłem zdecydować się na nieco inną formę filmowej rozrywki. Tak się bowiem złożyło, że w owym czasie swoją premierę miał film, na który polska publiczność czekała jakieś… 8 lat. Jak to możliwe? Odpowiedź w poniższej recenzji.
Belloc, Chesterton i dystrybucjonizm

Belloc, Chesterton i dystrybucjonizm

OD AUTORA: Poniższy tekst (jak i poprzedni) ukazał się pierwotnie w nieco innej formie na stronie whatsnext.edu.pl. Był to projekt społeczny, którego celem było wsparcie młodych naukowców i biznesmenów. W ramach tego What's Next zorganizowało kilka konferencji. Niestety, projekt się rozpadł. Może ktoś z was był na którejś z ich konferencji? Dajcie mi znać w komentarzach.