Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
84 obserwujących 1182 notki 1252457 odsłon
Starosta Melsztyński, 29 kwietnia 2018 r.

Alfie nie został zamordowany

1853 134 0 A A A

Alfie umarł śmiercią naturalną, tak właśnie, tym rodzajem śmierci, który jest zapisany w polskiej Konstytucji.

Jego mózg, najważniejszy organ cielesny sterujący procesami życiowymi, obumarł. Po odłączeniu aparatury technicznej resztki mózgu Alfiego nie mogły samodzielnie podtrzymywać procesów życiowych. Mózgu nie da się zrekonstruować, mózg się nie regeneruje i nie "odrasta". Śmierć mózgu jest śmiercią nieodwracalną całego organizmu.

Nie mówcie tego naszym geniuszom, ale już obecnie można podłączyć każdego ze śmiercią mózgową do aparatury, która, czasowo, będzie podtrzymywać niektóre funkcje organizmu. Za kilka lat będzie można tak utrzymywać ludzi "przy życiu" w nieskończoność.

Lekarze codziennie podejmuja decyzje o odłączeniu aparatury zastepującej funkcje życiowe, gdy brak jest szans na skuteczne wyleczenie. Ta aparatura ma jedynie funkcją wspomagającą, nie zastepującą, procesy życiowe.

Tymczasem codziennie na świecie umiera 287 786 osób, w tym tysiące dzieci. Wiele z tych ludzkich żyć, wiele żyć dzieci, można byłoby uratować. Dzieci umieraja na skutek braku dostępu do lekarzy, leków i prostej aparatury medycznej. To z kolei skutek biedy, zacofania cywilizacyjnego i wojen.  

Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia, link poniżej:

Każdego roku ponad 300 tys. kobiet umiera w wyniku powikłań związanych z ciążą i porodem. Blisko 6 mln dzieci umiera przed ukończeniem 5 roku życia. Na świecie jest też około 2 mln osób zakażonych wirusem HIV, blisko 10 mln nowych przypadków gruźlicy i 214 mln chorych na malarię. Aż 1,7 mld ludzi na świecie potrzebuje pilnego leczenia zaniedbanych chorób tropikalnych.

Z raportu WHO wynika, że ponad 10 mln ludzi umiera przed osiągnięciem 70 roku życia z powodu chorób układu krążenia i nowotworów. Ponad 1,2 mln osób rocznie ponosi śmierć w wyniku wypadków drogowych, a 800 tys. z powodu samobójstw. 

http://www.politykazdrowotna.com/9265,who-srednia-dlugosc-zycia-na-swiecie-wzrosla-o-5-lat

Co roku tysiące lekarzy bierze udział w programach humanitarnych, tam właśnie gdzie są najbardziej potrzebni, gdzie ratują życie zagrożone z powodu biedy i wojen. Ratują częstokroć z narażeniem własnego życia. Najbardziej znane z organizacji pomocowych to Czerwony Krzyż i Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières). Znam osobiście pewną lekarkę, która kilkakrotnie bywała na takich misjach po kilka miesięcy do roku. 

W takich akcja pomocy brali niektórzy z lekarzy rezydentów. To właśnie zdjęcia z takich misji, w których uczestniczyła Katarzyna Pikulska, posłużyły Telewizji Polskiej do bezprzykładnej akcji szczucia na młodą lekarkę, oskarżanej o luksusowe wycieczki do egzotycznych krajów. 

Po jednej stronie mieliśmy więc akcję dla życia, w której brała udział Katarzyna Pikulska, po drugiej akcję wzbudzania nienawiści sterowaną przez publiczna telewizję, imiennie zaś przez młodego, pnącego się po szczeblach kariery partyjnego propagandzistę Ziemowita Kossowskiego.

Każda złotówka wpłacona na organizacje pomocy humanitarnej przynosi po tysiąckroc więcej nadziei i dobra niż tysiące bezsensownych, ignoranckich wpisów i komentarzy w mediach społecznościowych

Wspieraj Czerwony Krzyż. Wesprzyj Lekarzy bez Granic. A jeśli popełniłeś nienawistny, odrażający komentarz i masz w sobie resztki odpowiedzialności - wesprzyj w dwójnasób.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Halina Labuz  Koleżanka już u mnie nie komentuje. Nie toleruję obrażania dyskutantów.
  • @Halina Labuz  Ortografia, typografia, interpunkcja, zawartość - 0
  • @MacMarc  Jeśli nie powstrzymasz słownictwa, to wylecisz stąd na kopach, podobnie jak...

Tematy w dziale Społeczeństwo