11 obserwujących
165 notek
50k odsłon
  408   0

Prawo zachowania grawitacji

Profesorowi Eine poświęcam 

Co się dzieje z grawitacją, gdy ciało zanika? We Wszechświecie, obowiązuje zasada zachowania energii. Energia, która traci jedną formę (np. ciepło) przekształca się w inną (np. pracę), ale nigdy nie jest tak, że powstaje z "niczego". Ciąg przekształceń energetycznych warunkowany jest upływem czasu, co w rozumieniu naszej myśli przyjmuje formę następstwa przyczyny i skutku.

Einstein powiązał grawitację z geometrią. Każda zmiana grawitacji wpływa na zakrzywienie przestrzeni. Ale, czyż geometria nie jest jedynie "fantazją" - niematerialnym wymysłem umysłu człowieka? Zatem czy nie jest tak, że grawitacja wpływa/ma związek na tą "fantazją"?

Właściwie Einstein swoim prawem wskazał, na związek tego co postrzegamy ze sposobem naszego myślenia. Rozumowanie naszego umysłu to czysta geometria, zakrzywień i linii prostych, które przecież w realu nie istnieją! Bowiem geometria jest wymysłem umysłu człowieka - niedotykalna, niesprawdzalna, a jedynie wywobrażeniowa.

Powstaje zatem prosty rachunek zdań:

materia = geometria = ludzkie wyobrażenie/myślenie

Jeśli w tym rachunku materia wiąże się z grawitacją, to czy jej ubytek, wiąże się z ubytkiem myślenia? W sensie bezpośrednim pewnie tak, bo gdy ktoś umiera, grawitaja mózgu i ciała stopniowo zanika. Ale czy może zaniknąć bez wzbudzenia, tej samej miary grawitacji gdzieś indziej? W innych umysłach, w innych ciałach w innych mózgach ... które nabierają przeświadczenia, że nagle wiedzą coś, czego nie wiedzieli wcześniej!?

Stawiam tezę, że większość naszej myśli, pochodzi z umysłów/ciał umarłych, które zasilają umysły następców/odkrywców. Grawitacja nigdy nie zanika, a jedynie przekształca się z formy oczywistego przyciągania/miłości - w umysłu naszego ekspiacje.

Profesor Eine, wciąż żyje wśród nas, dopełnia swoją wiedzą nasze wątpliwości dotychące Wszechświata. Im więcej słów wypowiedział, tym więcej wzbudził w nas niepewności. Bowiem taka jest rola słowa: drążyć i niepewność, która przyjmuje formę stresu - wzbudzać.

Ale nie o tym ... grawitacja poprzez teorię Einsteina, matematycznie powiązała materię z geometrią, czyli ludzkim wyobrażeniem. Znaczy to, gdy ludzkie wyobrażenie zmieniamy ... zmieniamy również grawitację .... czyli obraz świata.

Czyż nie jest to prawdą?

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie