theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
39 notek
2115 odsłon
24 odsłony

Dzień Matki

Wykop Skomentuj

Dzień Matki !
Dzisiaj obchodzimy moje drogie dzieci jedno z ważniejszych świat w roku. To dzień matki ! Dwudziesty szósty maja ! Wszystkie dzieci już z samego rana biegną do łóżka mamy i wręczają  jej bukiety kwiatów i prezenty,a potem szykuja dla niej świąteczne śniadanie. Dlaczego ? Dlaczego tak bardzo kochamy nasze mamusie ? Dlaczego ten jeden dzień w roku jest szczególnie poświęcony ich pamięci.
Odpowiedź na to pytanie moje dorgie dzieci jest bardzo prosta. Kochamy naszą mamusię dlatego,że gdyby nie ona,gdyby nie jej poświęcenie to nas by po prostu na tym świecie nie było !
Już macie po kilkanaście lat i wiecie,że dzieci nie przynoszą bociany z ciepłych krajów ani nie wyjmuje ich się z główek kapusty. Do narodzenia malego dziecka potrzeban jest miłość. Potrzebna jest wielka miłość dwojga ludzi. Mamusi i Tatusia. Dzięki nim w brzuszku mamusi powstaje maleńki,malusienienki człowieczek. Na początku składa się tylko z dwóch malutkich komórek.Ale za chwilę są dwie komórki,potem cztery,potem szesnaście........... Aż w końcu powstaje wspaniały cudowny dzidziuś. Niektóre komórki przekształcają się w skórę,inne w rączki lub nózki. Z jeszcze innych powstają oczka,serduszko i nerki. I wszystkie inne ważne narządy,któ®e są niezbędne,żebyśmy mogli funkcjonować w normalnym świecie.
Czyż to nie jest przepiekna historia ? Mały człowieczek,który rośnie sobie w brzuszku mamusi. Ona oczywiście od pierwszych dni bardzo o niego dba. Uważa na to co je,żeby mu nie zaszkodzi. Unika nadmiernego wysiłku. Nie stosuje róznych kosmetyków. Bo Ona już kocha tego małego dzidziusia chocciaż go jeszcze nie widziała. Lae już od połowy czuje jak on tam sobie pływa w jej brzuszku i swoimi rączkami delikatnie ją puka w różne miejsca dając jej znać√,że też jest z nią szczęśliwy. Lecz dla mamusi oczywiście to jest przeogromny wysiłek fizyczny. Przez całe dziewięć miesięcy musi na siebie uważać. Masa jej ciała rosnie ponad piętnaście kilogramów. Ciężko jej się poruszać. Nie może robić rzeczy,któ®e wcześniej bardzo lubiła. Ale mimo tego,że cierpi i  znosi rożnego rodzaju trudności to jednak jest szczęśliwa. Bo ona to robi dla swojego największego szczęścia.
I tak mijają kolejne dni ciąży. Kolejne tygodnie.Miesiące. I nagle,pewnego ranka lub w nocy brzuszek mamusi zaczyna się kurczyć. To dzidziuś doszedł do wniosku,że jest już na tyle dorosły ,że chce się wydostać na zewnątrz.Że już nie chce prebywać w brzuszku.......
I tatuś szybko zawozi mamusię do szpitala gdzie jest kładziona na łózku oddziału porodwego i pilnie nadzorowana. Jeżeli potrzeba to dostaje odpowiednie leki lub kropłówki,a czasem nawet się zdarza,że pan doktor decyduje o wykonaniu operacji – cięcia cesarskiego,żeby wyciągnąć dzidziusia z brzuszka.
Lecz zazwyczaj kobieta leży przez kilka,kilkanaście godzin na łózku porodowym i........cierpi......
Tak moje drogie dzieci. Wasza mamusia przez cały ten czas cierpiała ! Bo bóle byłuy coraz silniejsze. I coraz dłuższe. A ona musiała tam leżeć i czekać,aż dzidziuś wydostanie się na świat.
I w końcu nastąpiło to wielkie i cudowne wydarzenie !
Dzidziuś wydostał się na świat i od razu zaczął krzyczeć z całej siły,że oto już jest ! Oto jest na świecie ! I jest z tego powodu bardzo,bardzo szczęśliwy. Połozna,któ®a opiekowała się mamusią w czasie porodu połozyła nowo narodzone dziecko na jej brzuszek. Wtedy mamusia natychmiast zapomniała o całym bólu porodu. O tych wszystkich utrapieniach i trudnościach,któ®e przezywała. Bo teraz jej ukochane dziecko leżało na jej brzuszku,a ona czule obejmowała je swoimi ramionami. I pewnie tego nie pamietacie  bo od  tmatego czasu minęło kilkanaście lat,ale w oczach waszej mamusi pojawiły się łzy. Zaczęła płakać. W pierwszej chwili nawet pewnie się trochę przestraszyliście. Dlaczego wsza mamusia płacze ? Na wasz widok ? Czy jesteście tacy brzydcy ? Może maci odstające uszy ?
Ale już po chwili zrozumiałyście ,że mamusia płacze ze szczęścia. Tak moje drogie dzieci ! To są najpiekniejsze łzy w życiu człowieka ! Kidy płaczemy ze szczęścia ! A chwila urodzenia dziecka jest dla każdej kobiety najcudowniejszym przeżyciem. Najpiękniejszym. Bez wahania powiem,że najświetszym. Bo ona nie rodzi jakiegoś tam dzidziusia. Ona urodziła dziecko ,któremu Pan Bóg podarował nieśmiertelna duszę.
To właśnie wy jestescie tym dziećmi. Urodziłyście się z nieśmiertelną duszą. Przystępujecie do Komunii Świętej i macie szansę na uzyskanie zbawienia wiecznego. Czyli na wieczne życie w Raju razem z Panem Bogiem.
Dlatego kochamy naszą mamusię i naszego tatusia. Bo to dzięki nim,dzięki ich wielkiej miłości żyjemy na tym pieknym świecie. Oglądamy przepiekne kwaity.Wschód i zachód słońca. Kąpiemy się w falach jeziora.Jeździmy na rowerze. W szkole zdobywamy wiadomosci dotyczące otaczającego nas świata.
A w każdą niedzielę możemy przyjść do Kościoła z mamusią i tatusiem i pomodlić się za te wszystkie dobra,którymi obdarował nas Pan Bóg.
Kochamy mausię i tatusia za to ,że opiekowali się nami przez cały czas. Kiedy byliśmy mali i cały czas leżelismy w łożeczku mama karmiła nas swoja piersią,a potem zabierała na spacer. Razem z tatą uczyli nas raczkować i stawiać pierwsze kroki. A potem płakali ze szczęścia kiedy pierwszy raz powieliśmy słowo – mama ! Najpierw tak niezdarnie i nieporadnie. Ale później z dnia na dzień wychodziło nam to coraz lepiej.
Rodzice zajmowali się nami cały czas.Kiedy chodziliśmy do przedszkola....do szkoły......
A kiedy zostaniemy studentami to też codziennie będą do nas wydzwaniać,żeby dowiedzieć się jak sobie dajemy radę w dorosłym świecie.
Dlatego kochajmy mamusię.Dawajmy  jej kwaity i prezenty. Bo dzieki niej jesteśmy na tym świecie.
Kochajmy obojga Rodziców bo to ich wielka miłość powołała nas do życia.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura