tirpse tirpse
513
BLOG

Spotkanie z wynalazcą Janem Rutkowskim z Australii

tirpse tirpse Technologie Obserwuj notkę 1

CZY PERPETUM MOBILE MOŻLIWE DO WYKONANIA?

Zapraszam Was na spotkanie otwarte w Warszawie dnia 26 lipca 2013 o 20:00 z Janem Rutkowskim z Australii,
który przedstawi swoje „perpetum mobile”, jak również wyjaśni zasady jego działania.

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1400203523529287/?ref=14

 

Dla osób zainteresowanych w sobotę 27 lipca odbędzie się warsztat techniczny jak skonstruować takie urządzenia.
Fundujemy iście wybuchową mieszankę-zderzenie świadomości społecznej, że nie ma „perpetum mobile” z wiedzą o wolnej energii oraz urządzeniach „free energy”.
Zatem w błyskawicznym tempie organizuję spotkanie z wybitnym człowiekiem, który zaprzecza ogólnie ustalone zasady fizyki. Można będzie namacalnie to stwierdzić na modelach.
Gościmy właśnie Jana Rutkowskiego z Australii, który jak sam to określa, zajmuje się konstruowaniem urządzeń wolnej energii oraz tworzeniem teorii ich działania. Temat „perpetum mobile” ten powraca niezmiennie, m. in. w "Nieznanym Świecie", czy panelach dyskusyjnych telewizji NTV Janusza Zagórskiego.

Jan Rutkowski pisze, co następuje: "Określenia „perpetuum mobile” używamy zazwyczaj tylko dlatego, że nie możemy znaleźć odpowiedniej nazwy dla maszyn, które mogą produkować dodatkową energię wbrew prawom fizyki. Czy jednak na pewno wbrew ich prawom? Naturalnym prawom? W końcu XX wieku jest to ciągle temat tabu zarówno dla naukowców, jak i ludzi obeznanych z mechaniką. Tymczasem maszyny takie występują w naturze. Dowodem tego jest nieustanny ruch powietrza wynikający z różnicy temperatur. Zdolni ludzie, aby uzyskać dzięki temu energię, budują wiatraki, ale są i tacy, którzy do otrzymania tego samego efektu wykorzystują sztuczne metody. Przykładem może być kaczka-zabawka, która pije wodę, kiwajac się nieustannie i co jakiś czas zanurza głowę w misce z woda. Dopóki woda jest w zbiorniku, kaczka nie przestanie się kiwać. Jest to właśnie bardzo proste urządzenie, które wykorzystuje różnice temperatury, generując nieustanny ruch zabawki".

Prowadząc badania na temat wolnej energii natrafił m.in. na artykuł, który utwierdził go w przekonaniu, ze perpetuum mobile istnieje, a przynajmniej istnialo w XVIII wieku. Potwierdzenie tego faktu znalazł w Encyclopedia Britannica pod haslem "perpetuum mobile". Wynikało z niej, ze w XVIII wieku żył ktoś, kto zbudował kolo, które obracało się przez kilka miesięcy. Ksiażka R. A. Ford "The Perpetual Motion-Mystery a Continuing Quest" historię tę szczegółowo dokumentuje i rozwija. A oto jak - w ogromnym skrócie - wyglada ten temat. Zaskoczony tym materiałem z książki, postanowił przed nami wyciągnąć wnioski. Ale to już na spotkaniu.

Zachęcam do obejrzenia nagranych filmów na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=MXnJXM9ExoY

Zapewne jeżeli goście dopiszą, wywiąże się dyskusja. Ja tym tematem jako fizyk, jestem żywo zainteresowany więc dołożę swoje przemyślenia. Może odwiedzą nas inni znawcy tematu wobec tego co zaprezentuje nam Jan Rutkowski.

Termin: Spotkanie otwarte 26 lipca 2013, 20:00

Termin warsztatu: 27 lipca 2013, od 10:00 do 17:00
Miejsce: Warszawa, Łopuszańska 32
Koszt warsztatu: 30 zł

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszę o kontakt tel. 519 898 401

tirpse
O mnie tirpse

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie