Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
286 obserwujących 676 notek 1559715 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 28 lutego 2018 r.

Moskiewskie prowokacje

652 14 1 A A A

Spot fundacji Rudemana, blisko związanej z Clintonami, ohydnie atakujący Polskę, pokazał, co jest celem całej nagonki przeciwko naszemu państwu: wycofanie zaangażowania USA w naszym regionie. Tego właśnie domagali się aktorzy występujący w spocie. Zbyt agresywny ton kampanii i absurdalne zarzuty spowodowały, że do protestów setek tysięcy polskich internautów dołączyły środowiska żydowskie. Akcja w tym sensie się nie udała, że pokazała prawdziwe motywy tego działania, a cel nie został przybliżony. Jednak nie należy liczyć, że to koniec. Będą kolejne prowokacje, których ważnym elementem jest reakcja Polaków. Chcą, byśmy broniąc się, atakowali Żydów, co ułatwi oskarżenie Polaków o antysemityzm i w rezultacie ułatwi obciążenie zbrodniami hitlerowskich Niemiec. Tego typu prowokacje to klasyka gatunku. Jednak tym razem stawka w grze jest gigantyczna. Chodzi o bezpieczeństwo Polski w najbliższych latach, a może i dziesiątkach lat. Wycofanie się USA z tego regionu oznacza oddanie nas w ręce tandemu niemiecko-rosyjskiego. Tym razem nie są to już tylko domysły, ale mogli to Państwo usłyszeć na własne uszy. 

Czy to znaczy, że mamy nie reagować? Oczywiście, że trzeba się bronić. Należy to jednak robić w taki sposób, by nie ulegać scenariuszowi prowokacji. Scenariuszowi z całą pewnością pisanemu w Moskwie, a realizowanemu przez jej aliantów w Polsce, Izraelu i USA. Alianci Moskwy tradycyjnie występują po wszystkich stronach barykady, a ich celem jest nakręcanie konfliktu. 

Na pewno mamy prawo protestować przeciwko kłamstwom, obrażaniu i pomówieniom. Powinniśmy wszelkimi metodami szerzyć prawdę o polskiej historii, kraju pełnym tolerancji w czasach, gdy gdzie indziej były prześladowania religijne i etniczne. Warto zwracać uwagę, że prowokatorzy sami niszczą dialog polsko-żydowski i przez to chcą podsycać antysemityzm. Dużo dobrego daje pokazanie światu, że w obronie Polski stają również nasi obywatele i przyjaciele z innych państw, mający korzenie żydowskie. Trzeba podkreślać, że nie bronimy się przed atakami Żydów, bo przecież napada na nas niewielka grupa, a przed szturmem kłamców z różnych narodów, w tym niestety również naszego. Pokazanie rosyjskich macek w tej sprawie ułatwia walkę. 

Nie liczmy na to, że to koniec. Akcję przygotowywano bardzo długo i jej kulminacją ma być 50. rocznica wydarzeń marcowych. Trzeba podkreślać, że była to operacja sowieckich kolaborantów skierowana przeciwko Żydom, ale uderzyła też w polskich patriotów. 

Musimy umieć trzymać nerwy na wodzy i rozumnie się bronić, aby przeciwstawić się działaniom skierowanym w nasze najbardziej żywotne interesy narodowe. 


Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" nr 9/2018 data 28.02.2018

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Polityka