Cytat z komentarza Zbigniewa.
Oto co napisał o rozwoju nauki.
Nauka rozwija się bardzo nierównomiernie. Dwa tysiące lat po fizyce Archimedesa pojawiła się mechanika Galileusza-Newtona, która panowała półtora wieku przed pojawieniem się następującej fundamentalnej teorii - elektrodynamiki Maxwella. W pierwszych trzech dekadach XX wieku pojawiły się cztery nowe fundamentalne teorie wraz z kilkunastoma nowymi koncepcjami. Tak więc fizyka po Newtonie obejmowała niewidzialne - całkowicie niewizualne - podstawowe rzeczywistości: pole elektromagnetyczne, kwanty energii, fotony, stany kwantowe, zakrzywioną czasoprzestrzeń ..., po których gwałtownie spadło tempo fundamentalnych innowacji i ... jak dotąd trwa.
Zachodnia, europejska forma biblijnego humanizmu wyróżnia się wysokim statusem człowieka jako osoby obdarzonej niezbywalnym prawem do wolności twórczej, przede wszystkim wolności poznania i wiedzy.
Jaka siła napędza poszukiwania człowieka, skąd bierze się przekonanie, że „nie ma naturalnego ograniczenia dla siły rozumu”, to znaczy, że prawa ustalające porządek świata mają swój sens, a obdarzeni wolną wolą ludzie mogą odkrywać jego prawa?
======
Pan Zbigniew W. Nie zadał pytania - co złego i dobrego można z wiedzą zrobić.
Inne tematy w dziale Technologie