13 obserwujących
91 notek
200k odsłon
500 odsłon

"Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów...

Wykop Skomentuj16

... Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił".

Takiego sms-a otrzymała wierchuszka Platformy Obywatelskiej krótko po katastrofie rządowego TU 154M pod Smoleńskiem. SMS-a ujawnił były dowódca GROM gen. Sławomir Petelicki. Generał oświadczył mediom, że zna tożsamość autora tego sms-a, lecz z oczywistych względów nie chce ją upubliczniać. Kilkanaście miesięcy później generał już nie żył. Rzekomo popełnił samobójstwo.   

We wczorajszym wywiadu dla TVP prezydent Andrzej Duda w kwestii katastrofy smoleńskiej powiedział: "Nadal nie wiem, co tam się stało". Czy faktycznie głowa państwa po 10 latach od tej narodowej tragedii nie wie, co się wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku? 

Prezydent jest z wykształcenia prawnikiem, i podobnie jak większość społeczeństwa, niekoniecznie musi pamiętać wzory z drugiej zasady dynamiki Newtona oraz historię największych katastrof lotniczych ostatnich kilkudziesięciu lat. Mając na głowie tysiące ważnych dla państwa spraw, nie miał po prostu czasu na wysłuchania dziesiątków referatów polskich naukowców na czterech konferencjach naukowych dotyczących katastrofy smoleńskiej. 

Podobnie jest ze zwykłym Kowalskim, który większość wolnego czasu spędza oglądając telenowele i kłamliwe przekazy antypolskich telewizji dotyczące przyczyn rozbicia się rządowej maszyny pod Smoleńskiem. 

Jesienią 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Prezesem TVP został Jacek Kurski. W kwietniu 2018 roku upubliczniony został w mediach elektronicznych Raport techniczny Podkomisji MON. Powstał też prosty w przekazie film pokazujący ogromną pracę, jaką wykonała Podkomisja oraz jej ustalenia.

 Na YouTube TV Republika zamieściła dziesiątki wywiadów z polskimi naukowcami, którzy nie pozostawili suchej nitki na ustaleniach komisji MAK i Millera, a w TVP - cisza. Czy to było przyczyną wymuszenia przez prezydenta Dudę dymisji prezesa TVP? Pytanie pozostaje otwarte.

Ps. Zamiast milionów, tylko garstka (250 tysięcy ludzi) mogła dowiedzieć się, co wydarzyło się na wiele miesięcy przed tą katastrofą, w ostatnich minutach lotu TU 154M oraz wiele miesięcy, a nawet latach po tej tragedii. A materiały opublikowane przez Podkomisję i TV Republikę są  po ra ża ją ce !!!
Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka