Może tak - i proszę się temu nie dziwić.
GW donosi:
Nowe "Millennium": premiera czwartego tomu sagi Stiega Larssona tylko na Wyborcza.pl
Wojciech Orliński napisał:
Pierwszy raz w dziennikarskiej karierze musiałem podpisać lojalkę - odpowiadam z prywatnej kieszeni, jeśli przed najbliższym czwartkiem wygadam się z tego, co wiem o "Co nas nie zabije" - kontynuacji trylogii Stiega Larssona "Millennium".
Skoro pojawia się prywatna kieszeń, to artykuł w GW i prezentacja towaru (książki) ma charakter komercyjny - to elementy kampanii reklamowo-promocyjnej. Książkę trzeba sprzedać. Ktoś ją musi kupić.
Stieg Larsson nie doczekał wydania tego, co napisał. Larsson zmarł w wieku pięćdziesięciu lat 9 listopada 2004 w Sztokholmie z powodu rozległego zawału mięśnia sercowego. Pierwsza część sagi Larssona została opublikowana w 2005. Teraz dowiadujemy się, że będzie wydany IV tom JEGO sagi - ten, którego nie napisał!
Zastanawiam się, czy nie stworzyć nowego tomu poezji naszej noblistki śp. Wisławy Szymborskiej.
Czy pan Orliński zrobi ze mną wywiad? Raczej nie - chyba mnie na taką promocje nie będzie stać.
Inne tematy w dziale Kultura