Blog
tratataba
tratataba
tratataba wolnym strzelcem
0 obserwujących 139 notek 55309 odsłon
tratataba, 18 maja 2012 r.

Męskie Przyrodzenie

"Nowy premier Francji - Jean-Marc Ayrault - stał się ostatnio obiektem złośliwych żartów. Dlaczego? Wcale nie chodzi o zmiany w polityce kraju, a o jego nazwisko, które w slangu oznacza... męskie przyrodzenie.

Wymówione poprawnie po francusku "Ayrault" brzmi tak samo jak libańskie i palestyńskie, slangowe określenia męskich genitaliów. Wielu tamtejszych spikerów radiowych i telewizyjnych zastanawia się czy kłopotliwe nazwisko wymawiać podobnie jak sam premier - czyli "ai-ro" (i budzić skojarzenia), czy asekuracyjnie - z uwzględnieniem liter "L" i "T". Zdecydowana większość zdaje się nie przejmować problemem." cytat  z art. Gazety Wyborczej

Gdy w Polsce premierem został Donald Tusk, moja lektorka angielskiego dostała e-maila z USA od znajomego Amerykanina, który był bardzo ubawiony bo w amerykańskim slangu "tusk" oznacza  wulgarne określenie męskiego przyrodzenia.  Premier był w Stanach i co ? Pisał kto, że mieli tam problem jakiś? Czytał ktoś o tym ?

Bo tam widocznie jest tak jak mnie uczono, możesz znać wulgarne słowa ale ich nie używasz i na nie nie reagujesz. W poprawnej angielszczyżnie wyraz tusk oznacza po prostu kieł !

 

 

 
 
Opublikowano: 18.05.2012 12:27.
Autor: tratataba
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Mam konserwatywne poglądy. Z każdym chętnie rozmawiam. Jestem otwarta na poglądy inne od moich. Nie znoszę tylko chamstwa i cwaniactwa. Cenie ludzi honorowych. Radość życia to moja dewiza i staram sie jej trzymać

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ci, których miało nie być, są. Serdecznie pozdrawiam
  • To się nazywa refleksja po spostrzeżeniach
  • Przecieraj Czytelniku swoje oczęta. Tak się dzisiaj zdarzyło, że o 7-mej rano przeczytałam...

Tematy w dziale