Blog
Spod podściółki III RP
trust and control
trust and control Fighter antyhipokryta
11 obserwujących 305 notek 276865 odsłon
trust and control, 13 października 2015 r.

Szokujące SMS-y agenta specjalnego CBA (za czasów Pawła Wojtunika).

Upublicznienie przez Gazetę Wyborczą (w apogeum kampanii wyborczej) kontrowersyjnego uzasadnienia wyroku w sprawie byłego kierownictwa CBA; http://wpolityce.pl/polityka/268271-gw-pismem-sadu-atakuje-kaminskiego-oskarzenia-o-lamanie-demokracji-niszczenie-ludzi-a-nawet-tworzenie-korupcji-i-dziwny-dowod-sms-od-dziennikarza wymaga ujawnienia szokujących SMSimage - ów agenta specjalnego CBA, Artura Moryca w związku z podejrzanym zaniechaniem CBA pod wodzą Pawła Wojtunika (i Prokuratury Okręgowej w Warszawie) w sprawie wiarygodnych informacji o … korupcji w Sądzie Okręgowym i Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, przekazanych przez radcę prawnego Marcina Woronieckiego jego klientowi, byłemu Wiceprezesowi Zarządu poprzednika prawnego AEGON PTE S.A. w trakcie procesu  o odszkodowanie deliktowe w kwocie 1,84 mln zł., określanego przez tego pełnomocnika prawnego mianem ustawionego „wała sądowego”. Fakty ujawnione w notce nakazują wątpić w prawdziwość tezy sędziego Łączewskiego, zawartej w uzasadnieniu powołanego wyroku, iż:  „Celem jest karanie sprawiedliwe, to jest takie, które tworzy atmosferę zaufania do obowiązującego porządku prawnego i nie pozwala na wyprowadzenie wniosku, że osoby pełniące funkcje publiczne czy funkcjonariusze publiczni stoją ponad prawem (…).”Byli szefowie CBA mają iść do więzienia na 3 lata, a za opisane i potwierdzone, rozliczne naruszenia prawa – póki co – nikt żadnej kary nie poniósł (ani SSO Ewa Wronka, SSA Irena Raczkowska, SSA Genowefa Glińska, SSA Grażyna Kornas i SSN Małgorzata Gersdorf, obecna Pierwsza Prezes SN, ani nikt z CBA i Prokuratury Okręgowej w Warszawie, jak również zarzucający sędziom korupcyjne - przestępcze orzekanie, r.pr. M.Woroniecki). Jakby w ogóle sprawy nie było... Nie ma się zatem co dziwić, że Maciej Wąsik, były Wiceszef CBA twierdzi, że: "Woli być skazany z Mariuszem Kamińskim, niż uniewinniony z Beatą Sawicką"... Ze względu na przyczyny wspomniane przez redimage. Wojciecha Sumlińskiego w notce: "To tylko mafia", o faktach opisanych w poniższej notce nigdy nie opowie świadek koronny "Masa"... To nie ta liga.

 

Marek Falenta w wywiadzie udzielonym swego czasu redimage. Cezaremu Gmyzowi powiedział, że Centrala CBA miała zakazywać funkcjonariuszom CBA zajmować się sprawami, w które mogli być zamieszani członkowie rządu lub wpływowi biznesmeni. M.in. z treści ujawnionych w niniejszej notce sensacyjnych SMSimage - ów agenta specjalnego CBA, Artura Moryca wynika, że także we wcześniejszych sprawach, w które mogły być zamieszane wpływowe osoby, zachowanie Roberta Nakielnego, funkcjonariusza CBA jak, dowodzi, iż CBA - z podejrzanych względów - dążyło  wszelkimi sposobami (w tym groźbą R.Nakielnego) do tego, aby w ogóle nie przyjąć nawet zawiadomienia o podejrzeniu korupcji w Sądzie Okręgowym i Apelacyjnym w Warszawie (mimo wiarygodnych informacji uzasadniających podejrzenie korupcji od r.pr. M.Woronieckiego). Czy w opisanej poniżej sprawie R.Nakielny, funkcjonariusz  CBA, dostał zakaz zajmowania się sprawą? Obiektywne fakty i okoliczności nie pozwalają na aprioryczne wykluczenie takiego zasadnego podejrzenia. Ciekawe co na to Paweł Wojtunik, obecny szef CBA?

To, że Centrala CBA sugerowała funkcjonariuszom nie zajmować się sprawami, w które mogą być/są zamieszane wpływowe osoby – co zostało ujawnione przez Marka Falentę, mogło nie być sytuacją wyjątkową, nie tylko wziąwszy pod uwagę następujące stwierdzenie: "(…) W trakcie konfrontacji w prokuraturze między funkcjonariuszem CBA, R.Nakielnym a agentem specjalnym CBA, Arturem Morycem okazało się, że R.Nakielny tak dalece sabotował podjęcie adekwatnych działań przez CBA, które za konieczne uważał m.in. agent A.Moryc, że miedzy funkcjonariuszami CBA doszło do otwartego konfliktu zawodowego, w którym rację miał Artur Moryc, zaś motywy obstrukcyjnego i wielce podejrzanego działania R.Nakielnego winny być przedmiotem odrębnego postępowania prokuratury.(…)”; vide:http://karioka.salon24.pl/615647,czy-stac-nas-na-cba-takie-cba, ale także szokująca treść poniższych SMSimage - ów agenta CBA, Artura Moryca w korespondencji z R.Jachem, byłym Wiceprezesem Zarządu poprzednika prawnego AEGON PTE S.A. (ich treść jest ujawniona w aktach śledztwa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, sygn. VI Ds. 204/12 w sprawie korupcji w/w SSO, SSA i SSN oraz niedopełnienia przez nich obowiązków służbowych), potwierdzających stopień podejrzanej determinacji funkcjonariusza CBA, Roberta Nakielnego do tego, aby w ogóle nie dopuścić do złożenia przez finansistę zawiadomienia o podejrzeniu korupcji w toku procesu o odszkodowanie przeciwko AEGON PTE S.A.:

 

SMSimageR.Jacha do agenta CBA, Artura Moryca; 17.07.2012 r.:

„Porownuje dzialania CBA w sprawie nagranej rozmowy Serafina i Lukasika z dzialaniami CBA w sprawie nagrania dokonanego przeze mnie i nie mogę zrozumieć dlaczego w sprawie r.pr. M.Woronieckiego, który informowal mnie o  k o r u p c j i  w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie, CBA nie złożylo naturalnego wniosku o powierzenie prowadzenia sprawy CBA (o skandalicznym straszeniu mnie przez agenta Nakielnego już nie wspominam)??? Najwyrazniej CBA nie bylo szczególnie zainteresowane sprawa korupcji w SA. R.Jach”

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polska potrzebuje fighterów, a nie frajerów.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie chodzi o grillowanie Małgorzaty G., lecz rzetelne osądzenie za jej naprawdę PRYMITYWNYCH...
  • http://trustandcontrol.salon24.pl/791307,apel-czlonka-trybunalu-stanu-w-sprawie-publicznych-zarzu...
  • Trudno z P\nem polemizować ;-)

Tematy w dziale