Mieczysław Kwieciński
cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
2 obserwujących
86 notek
22k odsłony
109 odsłon

Jak wygrać II turę (jeśli do niej dojdzie)

Wykop Skomentuj2

Jeżeli (solidne) badania wskazują, że dojdzie do II tury... Powtarzam, jeżeli (solidne) badania wskazują/wskażą, że dojdzie do II tury wyborów prezydenckich, to należałoby pogadać z Konfederacją, czy 'zjednoczonym potencjałem' nie dałoby się wykreować dla Bosaka kampanii 'piso-neutralnej' i znaczącego realnie elektoratu (wchłaniając pewne segmenty elektoratu Lewicy(?) i PO) - a nie podbierając PiSowi wyborców. Chyba parę takich atrakcyjnych 'projektów' kampanijnych, nie uderzających w PiS i nie zmuszających tej partii do kontrakcji - dałoby się wymyślić.  

Przy pozytywnym wyniku tego rodzaju inicjatywy, obóz ZP powinien dyskretnie wspierać kandydata Konfederacji. Przy nie dogadaniu się - ZP również nie powinna pomiatać Konfederacją i Bosakiem, bo uprawdopodobni to - co z tego, że niesprawiedliwie przyklejaną jej z dawna - gębę kłótliwej baby z magla. Na bakier ze wszystkimi.

W idealnym układzie (teoretycznie chyba możliwym - w szczególności przy przetrwaniu MKB jako kandydatki PO...) Bosak być może przeszedłby do II tury. Właśnie, i jako jedyny z grona rywali A. Dudy - przechodząc do II tury na pewno przegra, gdyż nie dostanie poparcia kogokolwiek z pozostałej opozycji (albo nie pójdą do urn, albo też Duda będzie dla nich mniejszym złem). W odróżnieniu od tego szczęśliwiec z pozostałej trójki rywali Prezydenta - który znajdzie się w II turze - dostanie zmasowane poparcie zjednoczonego elektoratu totalnych, PSL i lewactwa. Może być różnie...

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale