Z życia parafianina
Życie jest ciekawe
3 obserwujących
60 notek
11k odsłon
  117   1

Glapiński. Polemika ze @Starym

@Stary ubolewa nad wyborem Adama Glapińskiego na prezesa NBP. Powołuje sie na ranking Global Finanse. Jeśli to ranking opublikowany 3.1.1 2021 to ma już pół roku https://demagog.org.pl/analizy_i_raporty/ranking-global-finance-sprawdzamy-o-co-chodzi-z-krytyka-glapinskiego/?cn-reloaded=1

Razem z prezesem Glapińskim ocenę C otrzymali prezesi banku Norwegii i Szwajcarii. Zabawne. Czy to kara za niezależność lub jej brak czy inflację nie wiadomo. 

Gorzej bo przywołujący ranking nie podali linku do strony. Nie wiadomo jacy eksperci oceniają. Czy to duza grupa ankietowanych czy tez specjaliści. Zasadnym jest pytanie czy np. Leszek Balcerowicz lub Marek Belka nie byli tymi, którzy oceniają. Nie byłoby z tym problemu gdyby nie byli również politykami o określonych poglądach. Czy ów ranking wpływa na wartość polskiej waluty? Raczej nie, więc nie mamy się czym podniecać. A inflacja jest na podobnym poziomie w Holandii, Czechach... W dodatku stopy % moga ograniczyć inwestycje i spowolnić gospodarkę. Na cenę paliw nie wpłyną. Wpłynąć mogą pieniądze z KPO bo złoty wzrośnie do euro z powodu nadmiaru waluty. O ile kurs euro w stosunku do światowych walut się utrzyma. Pewnie tak, bo ta ilosc pieniądza nie zachwieje rynkiem. 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura