Blog
Kim jest John Galt ?
tyche44
tyche44 Mężczyzna pracujący. Patriota
0 obserwujących 166 notek 111547 odsłon
tyche44, 14 maja 2016 r.

Japonia i USA po obniżeniu ratingu nie padły

W 2014 roku agencja ratingowa Moody's Investors Service (ta sama na którą liczył Petru, Schetyna i inni zdrajcy) obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Japonii o jeden stopień - z Aa3 do A1. Tym samym Japonia znalazła się w grupie takich państw, jak np. Oman lub Estonia, i tylko jeden poziom powyżej ratingu dla Polski. Jakoś nie doprowadziło to do buntów spolecznych, ani upadku gospodarki.  Wcześniej, w 2011 roku ze względu na zadłużenie państwa - sięgające 200 proc. japońskiego PKB - agencja ratingowa Standard and Poor obniżyła długoterminowy rating kredytowy Japonii do AA- (AA minus) z AA. 

W 2011 roku amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej rządu USA z maksymalnej oceny AAA do AA+. Wiele krajów, w tym Chiny, odebrały to jako "dzwonek alarmowy". Administracja USA kwestionuje wiarogodność analiz, na podstawie których obniżono rating.

Administracja Baracka Obamy zakwestionowała wiarogodność analiz S&P. Ministerstwo skarbu znalazło w analizie S&P błąd, polegający na zawyżeniu o 2 bln dol. wydatków uznaniowych rządu USA, i agencja była zmuszona usunąć tę liczbę ze swego dokumentu. - Ocena poparta błędem o 2 bln dol. mówi sama za siebie - oświadczył rzecznik resortu skarbu po obniżeniu przez S&P ratingu Stanów Zjednoczonych.

Był to pierwszy przypadek, gdy ministerstwo finansów USA publicznie skrytykowało S&P. 

W 2013 roku agencja  ratingowa Fitch rozważała możliwość obniżenia ratingu USA z poziomu AAA. Powodem były rozgrywki polityczne w Waszyngtonie wokół podniesienia pułapu zadłużenia publicznego.


I co się stało ? Świat i gospodarka się od tego nie zawaliły. Opozycja też smrodu nie robiła bo USA i Japonia nie miały w parlamentach takich szubrawców jak Petru i Schetyna oraz na ulicach bandy KODomitów.

http://swiat.newsweek.pl/agencja-standard-and-poors-obnizyla-wiarygodnosc-kredytowa-usa--rzad-ja-podwaza--chiny-sie-boja,80511,1,1.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,17060197,Agencja_Moody_apos_s_obniza_rating_Japonii__Nie_wierzy.html

http://biznes.interia.pl/swiat/news/po-obnizeniu-ratingu-japonii,1589448,4201

Opublikowano: 14.05.2016 12:47.
Autor: tyche44
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem gorliwie zwalczana, a w końcu akceptowana jako coś oczywistego"A.Schopenhauer.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Autor Wyczuwam w tekstach napięcie emocjonalne i objawy strachu u piszących tutaj wyznawców...
  • @Autor i inni Cześć lewaczki. Powiedzcie mi, ile okolicznościowych wieńców miał ze sobą...
  • @JAROSŁAW KLIMENTOWSKI Co ty masz do ONR ? Już jeden typek z KOD wyjaśniał " Chciałbym (po...

Tematy w dziale