Blog
Komentarz poranny. Komentarz wieczorny
Tyndlale
Tyndlale analityk słowa
1 obserwujący 12 notek 5316 odsłon
Tyndlale, 11 lipca 2017 r.

Pamięć według "Faktów"

404 4 1 A A A
https://lh3.ggpht.com/frrVXjiLunn1UhxTkTMUVgp65pkSSXDD2o5EzCqn2BBQ4gJ2i7XsiXEUANl4CtnEkgM=h310
https://lh3.ggpht.com/frrVXjiLunn1UhxTkTMUVgp65pkSSXDD2o5EzCqn2BBQ4gJ2i7XsiXEUANl4CtnEkgM=h310

Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oddał we wtorek hołd i złożył wieniec w Gdańsku przy pomniku Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu.

- Ponad 100 tys. Polaków zostało zamordowanych na Wołyniu; jako naród musimy o tym pamiętać i zawsze o tym przypominać - nie po to, by podsycać niechęć wobec narodu ukraińskiego, tylko by traktować to, jako ostrzeżenie - powiedział.

Fakty TVN poinformowały o tym fakcie w 50-sekundowej zajawce. Jednak ta zajawka była tylko pretekstem do „głębokiej” refleksji  pełnej troski o pamięć ofiar mordu w Jedwabnym  redaktor Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Redaktorka TVN poświęciła temu ważnemu (nie ironizuję) tematowi prawie 3,5 minuty. Ok. Trzeba mówić o jednym i drugim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale Pani Kolenda relacjonowała wydarzenia z wczoraj, bo to 10 lipca biskup Markowski przepraszał za Jedwabne. Z jakiego zatem powodu:

- „Fakty” na aktualne (z 11 lipca)  wydarzenie upamiętniające bestialski mord na 100 tysiącach Polaków poświęca 50 sekund?

- dlaczego zaraz po tym pokazuje materiał z wydarzeń upamiętniający mord w Jedwabnym , które miało miejsce 10 lipca i poświęca temu ponad 4 razy więcej czasu?

Przypadek? Czasu nie starczyło wczoraj? A może Wyborcza napisała o tym wydarzeniu więc Kolenda uznała, że to wystarczający powód by zrobić materiał na główne wydanie?

Pamiętam materiał „Faktów”  sprzed  dwóch tygodni  o człowieku, który pobił rekord Guinnessa w turlaniu limonek nosem. Trwał też prawie 3 minuty…Znaj proporcje mocium panie.


P.S. Wiadomości poświęciły na materiał o Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa 3 minuty 12 s.

Opublikowano: 11.07.2017 20:07.
Autor: Tyndlale
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Profesor prawa powinien raczej wiedzieć że zapis to może byc w testamencie a w ustawie są...
  • Tak wspomniały o tym jak najbardziej. i o długu publicznym tez wspomniały i o tym ile pańswt...
  • Tradycyjnie - jak brakuje argumentów wtedy atakujemy ad personam. Niaładnie.

Tematy w dziale Kultura