źródło: Układ Otwarty
źródło: Układ Otwarty
Układ Otwarty Układ Otwarty
4505
BLOG

Gen. Waldemar Skrzypczak: Ataki dronami na Moskwę

Układ Otwarty Układ Otwarty Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
- Od listopada ubiegłego roku Ukraińcy rozpoczęli produkcję własnych systemów dalekiego zasięgu, co umożliwia przeprowadzanie głębokich uderzeń, ze względu na ograniczone dostawy z zachodu. Ponieważ Zachód nie chciał dostarczać im takich systemów, postanowili sami przystąpić do ich produkcji. W chwili obecnej produkują drony zdolne pokonywać odległość od 1000 do 1200 km, podobnie rakiety - mówi gen. Waldemar Skrzypczak.

- Do tej pory sporadyczne ataki rakietowe i dronów na Moskwę czy inne rosyjskie miasta wynikały z tego, że Ukraińcy testowali dwie rzeczy. Swoje systemy rakietowe dalekiego zasięgu i drony, które przygotowywali oraz system obrony przeciwlotniczej armii rosyjskiej na kierunkach dolotowych do Moskwy - uważa.

- Nadszedł czas na przeprowadzenie intensywnych ataków na cele, które Ukraińcy uważają za kluczowe do zniszczenia. Dzięki masowej produkcji dronów i rakiet na terenie Ukrainy, są w stanie realizować te uderzenia na szeroką skalę. Ten fakt został również podkreślony przez Budanova (szefa ukraińskiego wywiadu) - ocenia gość Układu Otwartego.

Te ataki, zdaniem generała będą destabilizować Rosję. Szczególnie nocne ataki na Moskwę. Rozbrzmiewające alarmy, będą zmuszać ludzi do schronienia się i wywoływać panikę. Jak uważa, to spowoduje, że społeczeństwo nabierze przekonania, iż wojna dotyczy również ich. Jednocześnie podkreśla, że Rosja nie dysponuje wystarczającymi środkami, aby otoczyć obroną przeciwrakietową wszystkie swoje miasta. - Ich zasoby przeciwrakietowe są skoncentrowane głównie na froncie. Ukraińcy sprawnie wykorzystują tę sytuację, dokonując uderzeń praktycznie tam, gdzie chcą - dodaje.

Jak długo żołnierze mogą prowadzić walkę okopową? Jakie znaczenie mają działania partyzanckie ukraińskiej armii? Czy w Bachmucie jest szansa na przełamanie? Jak wygląda sytuacja na kierunku południowym? Czego najbardziej brakuje ukraińskiej armii? Czy Ukraińcom na północy grozi okrążenie? Jakie znaczenie mają ukraińskie ataki dronów na Moskwę? Całość rozmowy na kanale Układu Otwartego.


---

Zachęcamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka