Układ Otwarty Układ Otwarty
1569
BLOG

Historia Polaka żyjącego od 42 lat w Kalifornii

Układ Otwarty Układ Otwarty Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
- Jestem bardzo dumny z tego, co obecnie widzę, nigdy sobie tego nie wyobrażałem, że Polska może tak wyglądać. Moje pokolenie, które było wychowane w twardym komunizmie, nigdy nie przypuszczało, że możemy wyjść na zwenątrz – mówi Arthur Mrozowski, przedsiębiorca, Polak mieszkający w Kalifornii.

- Kiedy patrzę na Polskę i Polaków, zarówno na technologów czy filozofów, widzę bardzo konkretnych ludzi z ogromną ilością wiedzy. Słuchając programów publicystycznych, polskich podcastów, czuję się naprawdę dumny, że jestem Polakiem i w pewnym sensie Amerykaninem – podkreśla Mrozowski.

- Jestem niezmiernie dumny z tego, co Polska osiągnęła i jakie ma perspektywy na arenie międzynarodowej, nie tylko w Unii Europejskiej, ale na całym świecie. Jesteśmy obecnie cenioną marką – uważa.

- Uniwersytet Mickiewicza w Poznaniu bardzo mocno działa w obszarze sztucznej inteligencji, jest tam dużo mądrych ludzi, tak jak w całej Polsce. Widzę ogromny potencjał Polski w obszarze technologii. Nie tylko w zakresie programowania komputerów, ale także w produkcji dóbr fizycznych. Warto zauważyć, że Polska praktycznie dostarcza około 30% części do samochodów na rynki światowe. Przeszliśmy niesamowitą transformację – stwierdza.

- W Polsce ludzie nie odczuwają już tych barier. To jest generacja ludzi, którzy urodzili się w nowym systemie i oni się fantastycznie odnajdują globalnie. Im nie trzeba nic tłumaczyć, oni po prostu wiedzą. Mają świadomość swojej wartości i nie czują się gorsi od obywateli innych krajów – dodaje gość Igora Janke. 

Całość rozmowy na kanale Układu Otwartego:

---

Zachęcamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo