0 obserwujących
1 notka
582 odsłony
  571   0

Czy Prezydent Polski jest w niebezpieczeństwie?

Materiały operacyjne ABW - Alexander Kovalenko (FSB) kontaktował się jako ostatni ze szpiegiem udającym dziennikarza
Materiały operacyjne ABW - Alexander Kovalenko (FSB) kontaktował się jako ostatni ze szpiegiem udającym dziennikarza
Jak głęboko rosyjskie służby osaczyły polskich polityków, środowiska biznesowe, dziennikarzy i liczne środowiska opiniotwórcze. Grudzień 2022 roku. W tym artykule ujawniamy siatkę przestępczą działającą na rzecz rosyjskich służb, która ma na celu rozbić systemy ochrony Państwa Polskiego, a także przejąć kontrolę nad sprawującymi władzę politykami. Przedstawiamy bezwzględne oblicze wpływów rosyjskiego wywiadu na osoby z najbliższego otoczenia prezydenta i premiera RP, na przykładzie rozpracowywanych kontaktów, których międzynarodowa pajęczyna oplata Europę i nie tylko. Odkrywamy karty działającej, zintegrowanej rosyjskiej siatki FSB, która tylko dzięki pracy operacyjnej międzynarodowego kontrwywiadu i współpracujących z nią dziennikarzy śledczych została w sposób perfekcyjny zdemaskowana.

O tym, że telefon szefa ochrony prezydenta RP Andrzeja Dudy, jest w zasobach wywiadu Federacji Rosyjskiej dowiedzieliśmy przy okazji rozpracowania kontaktów otoczenia Alexandra Kovalenko - najbliższego niegdyś współpracownika Janusza Gabriela Niedźwiedzkiego, który na smyczy rosyjskich służb zjednał sobie otoczenie bardzo wpływowych polityków i dziennikarzy, kreując się na oddanego sprawie Ukraińca walczącego z rosyjskim okupantem.

image

Rozszyfrowując jakąś część międzynarodowej siatki kontaktów Janusza Gabriela Niedźwiedzkiego i organizacji wokół których działał, dostrzegamy kilkanaście podmiotów. Wszystkie te organizacje mają jeden wspólny mianownik

- Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), SWR i GRU, które finansowały szereg działań. Finansowały nawet partie polityczne, które miały na celu szerzyć dezinformację oraz zwalczać takie instytucje jak: Komisja Europejska, NATO, jak i również demokratycznie wybrane rządy czy polityków przeciwnych Putinowi i jego planom.

O infiltracyjnej sile działania Putina opinia publiczna przekonała się, kiedy zlecił on swoim propagandystom ingerencję w wybory prezydenta USA Donalda Trumpa. Nie wiedzielibyśmy o tym fakcie, gdyby nie zatrzymanie jednego z kluczowych prawników z otoczenia prezydenta USA, który negocjował z rosyjskimi służbami ową „kampanię prezydencką”.

Ta zakrojona na niespotykaną skalę interwencja tysięcy pracowników rozlokowanych w różnych zakątkach świata, agencji PR-owych, programistów i tzw. śpiochów, współpracujących pod parasolem rosyjskich służb nieoczekiwanie przesądziła wygraną Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Na Alexandrze Kovalenko skupimy się w dalszej części tekstu, pokazując namacalne działanie rosyjskich służb i rosyjskiej mafii, która już w sposób bardzo zorganizowany działa nie tylko w Polsce i Niemczech, ale także w różnych zakątkach świata i niestety na Ukrainie, broniącej swojej suwerenności, zaatakowanej przez Rosję także.

Pomijając w tej chwili okres komunizmu w Polsce i całą siatkę współpracujących z rosyjskim okupantem tzw. „tajnych współpracowników”, tylko z kartotek IPN wiemy, że w Polsce było około kilku milionów tak zwanych „towarzyszy”, choć szacuje się, że było ich o wiele więcej.

Wielu z nich było ukrytymi pod pseudonimami agentami współpracujących z represyjną bezpieką. Tajni Współpracownicy (TW) którzy za określone wymierne korzyści, niekoniecznie finansowe, na przestrzeni pięćdziesięciu lat dostarczali tzw. „aparatowi państwa” informacje „wywiadowcze”, które skutecznie pomagały eliminować ze środowiska osoby walczące o niepodległość Rzeczypospolitej. Od zakończenia II wojny światowej, więzienia wypełnione były bohaterami walczącymi o wolność Państwa Polskiego, którzy po zakończeniu wojny powracali do swoich domów po kilkuletniej wojennej tułaczce. Niektórzy powrócili z odległej Syberii czy Kazachstanu, wywiezieni przed laty w daleką otchłań za sprawą działań stalinowskiego systemu. Nowa rzeczywistość okazała się drastyczna w skutkach dla ludzi walczących dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej jak i dla zwykłych obywateli, niechcących poddać się stalinowskiej represji.

Polacy zasłużeni w bohaterskiej walce, często bici i poniewierani, byli skazywani na kary wieloletniego więzienia. Torturowani, w barbarzyński sposób osadzani w najcięższych więzieniach w rzekomo niepodległej Polsce. Wielu bohaterów Państwa Podziemnego, walczącego z niemieckim okupantem jak żołnierze Armii Krajowej czy żołnierze ZWZ, zostało osadzonych w więzieniach i nigdy nie doczekało upragnionej wolności. Wielu z nich zostało zamordowanych i pochowanych w bezimiennych mogiłach. Nie będziemy w tym artykule wymieniać setek tysięcy żołnierzy, polityków II Rzeczypospolitej, którzy byli prześladowani przez aparat represji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

image

Ale należy przypomnieć, iż od wielu lat na terytorium Rzeczypospolitej działały wstydliwe prorosyjskie organizacje jak Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej, Zmechanizowane Odziały Milicji Obywatelskiej oraz inne wewnątrz strukturalne organizacje, które skutecznie prześladowały Państwo Polskie, a także obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy chcieli żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Przemiany w Europie po upadku Związku Radzieckiego i powstanie nowej demokracji w państwach „Układu Warszawskiego”

Po przemianach w Polsce agentura Rosji rozwijała się już w trochę inny, ale także skuteczny i zorganizowany sposób. W sposób bardziej przemyślany, choć również daleko destrukcyjny nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Nową epokę otworzył Putin, który za wszelką cenę pragnął zapisać się w historii Rosji jako przywódca, który na fali głęboko zakorzenionych imperialistycznych zapędów Rosji, przywróci podupadłemu krajowi siłę mocarstwa takiego jakim był Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Wszelkim kosztem. Również krwawym, przemocowym, nieuczciwym, co w Rosji nikogo nie szokuje.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale