15 obserwujących
92 notki
49k odsłon
  175   0

Paradoks Mazurka Dąbrowskiego

Napisany przez masona Wybickiego na cześć masona Dąbrowskiego - Śpiewany nabożnie przez „prawdziwych patriotów” węszących wszędzie masońskie spiski.

To że obaj byli masonami, to nie jest jakaś tajemnica. Nawet na wolnomularskim wykładzie organizowanym przez kilka polskich lóż było to przytaczane w formie żartu wstępnego. Ten żart idzie jednak jeszcze dalej, gdyż co najmniej połowa, a może i większość „polskich patriotów” i działaczy niepodległościowych tamtego okresu była antyklerykalna, antykościelna, postępowa, „masońska”, itd.  Konserwatywni i religijni byli albo mięsem armatnim służącym pod nimi, albo byli bierni politycznie, albo współpracowali z „zaborcami”.

Według ustaleń XIX-wiecznego badacza Mazurka, Wojciecha Sowińskiego pierwsze wykonanie Mazurka nastąpiło 14 lipca 1797 na zebraniu starszyzny legionowej w rocznicę zburzenia Bastylii.

Poza tym „Dał nam przykład Bonaparte, jak” więzić papieży. Papież Pius VI w 1795 potępił insurekcję kościuszkowską. W  1798 został uwięziony przez Napoleona, a po roku zmarł w niewoli. Jego następca Pius VII też został uwięziony w 1809. Do tego Napoleon wprowadził rozwody. „Polako-Katolicy” robią niezłe umysłowe wygibasy, żeby pogodzić to wszystko, ze swoim uwielbieniem dla Napoleona, a największym akrobatą tutaj jest chyba naczelny polski Napoleonista Waldemar Łysiak.

Inną nazwą Mazurka jest Pieśń Legionów Polskich, które to według włoskiej historiografii po wkroczeniu do miasta zostawiały połowę kobiet zgwałconych, a drugą połowę nagich. Poza  tym pacyfikując powstańców włoskich, wyrzynali całe wioski.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale