Rząd Amerykański zechciał wezwać Polskę do restytucji mienia żydowskiego. Nie można dalej tolerować jawnej niesprawiedliwości.
DOŚĆ!
„Polacy są głęboko rozczarowani tym, że rząd Stanów Zjednoczonych nie dokonuje restytucji mienia Indian - rdzennych mieszkańców Ameryki. Wzywamy Rząd Stanów Zjednoczonych do pilnego przedłożenie Kongresowi Stanów Zjednoczonych, a Kongres Stanów Zjednoczonych do uchwalenia, projektu ustawy dokonującej zwrotu mienia przede wszystkim nieruchomości w naturze, a w przypadku gdyby było to z obiektywnych przyczyn niemożliwe przyznającej rekompensaty.
Uwzględniając problemy budżetowe Rządu Amerykańskiego dopuszczamy, aby zadośćuczynienie było rozłożone w czasie. Jednak sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest lepsza niż przytłaczającej większości krajów świata, co wyklucza akceptację długiej zwłoki.
Polacy przywiązani do ideałów wolności, jako obiektywna strona trzecia są gotowi zarządzać specjalnym funduszem, do którego powinno być zwracane mienie w przypadku, gdyby wywłaszczeni indiańscy właściciele nie pozostawili spadkobierców lub ich ustalenie byłoby obiektywnie niemożliwe.
Polacy mają bardzo dobre i bliskie relacje dwustronne ze Stanami Zjednoczonymi i wykorzystają te bliskie związki, by w atmosferze przyjaźni i współpracy uporać się z tą kwestią na drodze dyplomatycznej.”
Powyższy apel skopiuj i wyślij e’mailem do Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie
publicwrw@state.gov

Przyłącz się do akcji koordynowania wysyłki apelu prowadzonej przez Ruch Wolność i Godność pod adresem:
http://www.facebook.com/event.php?eid=190488767655759
PODNIEŚ GŁOWĘ, KLIKAJ i DZIAŁAJ!
Urodzony w 1970 w Gdyni. Żonaty, ojciec trzech synów. Absolwent Finansów i Bankowości Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalista prawa nieruchomości. Od 1998 wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości.
Nagrody i wyróżnienia:
1987 finalista Olimpiady Fizycznej
1993 Nagroda rektora UG II stopnia
1994 Nagroda rektora UG I stopnia
1995 I lokata ukończenia studiów na UG
1995 wyróżnienie w konkursie „Rzeczpospolitej” oraz Coopers & Lybrands na artykuł o kierunkach rozwoju gospodarki polskiej do 2005.
Miłośnik książek, nauk ścisłych i historii.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka