5 obserwujących
64 notki
35k odsłon
  156   0

Na co idzie wdowi grosz?


Zamiast na pomoc biednym, miliony euro z Watykanu trafiły m.in. na zakup luksusowej posiadłości w Londynie. Z watykańskich skarbców wyprowadzono łącznie 454 mln euro.


 "O watykańskim skandalu włoskie media donosiły rok temu. Teraz jednak pojawił się raport Watykanu, który ujawnił skalę przekrętów. Wynika z niego, że zasobów Sekretariatu Stanu wyprowadzono setki milionów euro.


Pokłosiem watykańskiej sprawy było już skazanie na banicję pięciu urzędników. Teraz jednak poznajemy szczegóły afery, w którą zamieszany był Angelo Becciu. Przez siedem lat kierował Sekretariatem Stanu (odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych) a w czerwcu 2018 roku papież przesunął go stanowisko prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kilka dni temu natomiast zmuszony został do podania się do dymisji.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", straty również objęły Obolo di San Pietro, czyli "świętopietrza" - fundusz dla najbiedniejszych. To właśnie z jego środków zakupiono luksusowy budynek w Londynie."


Jako żywo, w polskim Kościele również nie brakuje „przedsiębiorczych” żebrzących o wdowi grosz, który następnie  lokują w zbytkowne rezydencje i „dzieła” krzepiące raczej ciała niż dusze . Pałac abp Głódzia jest wystarczającym tego przykładem, choć godzi się wspomnieć o pewnym budowniczym term z Torunia. 

https://oko.press/uzdrowisko-ojca-rydzyka/

Kwestia miliardowych inwestycji w nieruchomości, gruntów rolnych czy też półdarmowych działek uzyskiwanych od usłużnej władzy, to temat na inną okazję.  

Trafne jest przysłowie, że ryba psuje się od głowy. Psuje się tak już od czasów cesarza Konstantyna, założyciela tej organizacji, która w zamian za poparcie dla cesarstwa obdarzona została licznymi przywilejami w tym ściągania lenna pod pozorem wspierania biedoty. 


________________________


 https://www.money.pl/pieniadze/afera-w-watykanie-wyprowadzili-setki-milionow-euro-ktore-mialy-trafic-do-biednych-6559704804850560a.html 


 https://natemat.pl/277325,co-to-jest-swietopierze-29-czerwca-wierni-zaplaca-podatek-na-kosciol 

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo