19 obserwujących
213 notek
191k odsłon
  3395   0

BRONEK I-wszy (anty)papież

Swoim potępowaniem zpisuje sie Pan w niechlubna tradycję rodem z czasów tow. Gomulki

Dlatego powiem Panu tak jak kiedyś trzeba było odpowiedzieć Gomułce : łapy precz od Kościoła i do Budy ...  ...Ruskiej (nomen - omen!!!)

Post scriptum 2.12.2010

Decyzją szefa MON administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego księdza prałat pułkownika Sławomir Żarski został przeniesiony do rezerwy kadrowej - informuje "Nasz Dziennik". Według tej gazety, minister Bogdan Klich ukarał w ten sposób księdza Żarskiego za kazanie, jakie wygłosił z okazji Święta Niepodległości podczas mszy w bazylice świętego Krzyża w Warszawie.

Post scriptum 16.12.2010

Zdaniem kard. Nagy, Komorowski uderzył w słowa, w których zawarta została prawda.

- To jest wręcz niesłychane, aby tak wysoko postawiony przedstawiciel państwa reagował w taki sposób, który można ocenić tylko jako odruch, a nie jako rozumne i świadome działanie. Był to odruch, który uderzył w słowa wypowiedziane przez duszpasterza, słowa, w których zawarta została prawda - tak kard. Stanisław Nagy skomentował reprymendę prezydenta RP, jaką za swoje kazanie z 11 listopada br. otrzymał ks. płk. Sławomir Żarski.

 

Jego zdaniem działania, jakie podjął Komorowski względem kapelana wojskowego za kazanie wygłoszone w Święto Niepodległości, rodzi obawy.

 

W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" tak komentuje to wydarzenie: Sytuacja dotycząca homilii ks. Żarskiego jest wyjątkowa, ale jednak bardzo niepokojąca, ze względu na jej analogię do józefinizmu i oświeconego absolutyzmu, gdzie państwo pretendowało do bycia nadrzędną instancją w całym układzie społecznym. Sprawa ks. płk. Żarskiego, który został napomniany, jego przeniesienie do rezerwy motywowane dość pokrętnie przez przełożonego cywilnego wojskowego musi budzić niepokój i obawy, że takie sprawy mogą się powtórzyć- ostrzega kard. Nagy.

Czytaj tez:

http://vox.salon24.pl/243730,komorowski-jak-palikot-tez-grozi-kosciolowi

http://vox.salon24.pl/244149,jak-benedykt-xvi-odpowiedzial-komorowskiemu-i-tuskowi

http://vox.salon24.pl/248785,faszyzm-dzis-ma-gebe-palikota

 http://vox.salon24.pl/219974,katolicyzm-la-komorowski

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale