123 obserwujących
678 notek
775k odsłon
  132   0

Jacy ludzie są fundamentem budowy każdej wieży Babel?


Po pierwsze: hołuj (pożyteczne rosyjskie słowo холуй - раболепствующий, прислуживающийся человек, выслуживающийся перед высокими чинами ◇ Всегда найдётся холуй, готовый выполнить любой приказ) - zawsze znajdzie się jakiś hołuj, gotów wykonać każdy rozkaz). 

Po drugie: cały konglomerat ludzi. O najprzeróżniejszych profilach i zaburzeniach osobowości. 

Wśród drugiej kategorii jest dość liczna grupa "antyspiskowców". Ludzi którzy by uratować swoją niechęć do zmiany stanowisk, do refleksji, do krytycznej analizy wielu źródeł - skrywają swój profil osobowościowy za agresywnymi atakami na myślących samodzielnie, POZAMEDIALNIE i za etykietowaniem ich mianem "teoretyków spiskowych". Profil ten ma dużo wspólnego z archaicznym, ślepym, BEZWARUNKOWYM, fanatycznym zaufaniem członka plemienia do starszyzny plemiennej. 

Ale ta druga kategoria to nie tylko lenistwo, upór, nieumiejętność pracy umysłowej. Pojawiają się już głębsze analizy tej licznej, w gruncie rzeczy asocjalnej, grupy. Sednem tego typu "osobowości" wydaje się być specyficzny stosunek do władzy, a szczególnie do władzy państwowej (skrótowo i obrazowo można by go ująć tak: infantylizm kilkunastoletniego dziecka względem idealizowanego ojca alkoholika).


image

The Whore of Babylon

image

William Blake - The Great Red Dragon and  the Beast (Wielki Czerwony Smok i Bestia)

================

Danser Encore i dar rozpoznawania duchów dzierżących gitarę

Danser Encore - Taniec Radości (polska wersja)

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale