36 obserwujących
672 notki
284k odsłony
  511   0

Pisanie Ustawy o IPN, dymisja i wybór szefa wrocławskiego IPN - może by to sformalizować?

Jakaś wstydliwa ta druga władza. Dlaczego? Przecież wszyscy wiedzą, że Żydzi to naród wybrany. Ba, nie tylko tak bezokreśleniowo wybrany, lecz wiele mediów podaje, że naród to najinteligetniejszy, najmądrzejszy i najbardziej twórczy. A więc musimy być innowacyjni i formalnie, a nie tylko cichcem (od zakrystii) oddać władzę (większość władzy, kluczowe jej rewiry). Czyż może być roztropniejsze posunięcie, niż oddanie pieczy nad sobą najmądrzejszym? Więc o co te spory greniuchowe? Finanse, wybór urzędników państwowych, polityka zagraniczna, służby - te dziedziny są zbyt ważne, by pozostawić je przypadkowym tubylcom. W zasadzie to trudno by znaleźć ministerstwo, które można by powierzyć bez obawy tubylcom. Wyciągnijmy z tego jawne i praktyczne wnioski. Ukraina już dawno się nie kryguje z wybraną innowacyjnością.


Komentarz jednego z internautów na temat nieformalnej dwuwładzy w Polsce:


\nonscholar

22 lutego 2021, 14:20

Proszę wziąć w dyskusji o ONR pod uwagę następujace fakty:

  • 0. Przede wszystkim "salut rzymski" nie jest tylko i wyłącznie "nazistowskim" gestem.

Był to także symbol przysięgi, zobrazowany przez francuskiego malarza Jacques'a-Louis Davida:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Jacques-Louis_David%2C_Le_Serment_des_Horaces.jpg/240px-Jacques-Louis_David%2C_Le_Serment_des_Horaces.jpg

której znaczenie świetnie opisuje wikipedia:

"Temat obrazu, przysięga Horacjuszy, zaczerpnięty został z dzieła historyka starożytnego Rzymu Tytusa Liwiusza - Ab Urbe condita i wpisuje się w potrzebę epoki uwypuklenia cnót obywatelskich i patriotyzmu w przeddzień Rewolucji Francuskiej 1789. Przedstawieni na obrazie bracia dają wyraz swojej solidarności i wierności ojczyźnie, będąc symbolem najwyższych cnót republikańskich – przedłożenia interesu ojczyzny ponad własne życie."

Pytania:

Czy to, że członkowie SS nosili symbole dwóch błyskawic, to powód, by juz nigdy i nigdzie znaku błyskawicy nie używać? A przecież wszyscy w taki lub inny sposób używamy.

Czy to, że symbol swastyki był wykorzystywany przez Niemców w czasie III Rzeszy, to powód, by zniszczyć kamień upamiętniający śmierć Karłowicza pod małym Kościelcem?

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQGDs6yzJ-F54Bk17atcPxKfg0-tGfK0u30Rw&usqp=CAU

Może już czas, by po ponad 70-ciu latach po wojnie przywrócić symbolom ich właściwe znaczenie, a nie bazować na "jedynie słusznej", żydowskiej interpretacji. Bo za chwile się okaże, że gdzieś tak, ktoś tak pomachał Żydowi ”nienawistnie” przed oczami biało-czerwoną flagą i musimy zmieniać nasze barwy narodowe.

Dla ”michnikopodobnych” już dzisiaj hasło - "Bóg, Honor, Ojczyzna", hasło pod którym Polacy przelewali krew za Polskę, to hasło faszystowskie.

https://www.salon24.pl/u/widzianezwarszawy/363469,agresywne-haslo-czyli-bog-honor-ojczyzna

  • 1. Faszyzm powstał i rozwijał się we Włoszech. Współtwórcami faszyzmu byli Żydzi - prawie 25% włoskich faszystów to Żydzi.

Współtworzyli faszystowski rząd we Włoszech i mieli nawet własną gazetę ”Nasz Sztandar”.

Cyt. - "Włosi pochodzenia żydowskiego byli członkami Partii Faszystowskiej a kilku zajmowało prominentne pozycje w rządzie Mussoliniego jak np. minister Ettore Ovazza, który w 1935 roku ufundował gazetę dla faszystowskich Żydów La Nostra Bandiera[31]."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm_włoski

We Włoszech w zasadzie w każdej żydowskiej rodzinie można było znaleźć faszystę.

https://www.researchgate.net/publication/236833643_Kulisy_wloskiego_antysemityzmu_faszyzm_a_kwesta_zydowska_przed_i_po_1938_r

  • 2. Adolf Eichmann - odpowiedzialny za mordowanie Żydów, był Żydem.

Cyt. - "Kiedy w samochodzie powiedzieliście mi, żebym był cicho, wiedziałem już, że złapali mnie Izraelczycy (…). Znam hebrajski. Nauczyłem się od rabbiego Leo Baecka. Szema Israel, Haszem Elohejnu… Nazista zaczął recytować najważniejszą modlitwę judaizmu, odmawianą często w godzinie śmierci, również w obozach śmierci."

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/08/19/agent-mossadu-popijal-czerwone-wino-i-palil-pety-z-zabojca-6-milionow-zydow/

Matka Eichmanna urodziła pięcioro dzieci, zmarła w wieku 32 lat. Maria Eichmann miała żydowskich krewnych w Wiedniu. W 1943 Eichmann umożliwił im wyjazd z III Rzeszy do Szwajcarii. W kraju czekałaby ich eksterminacja, którą Adolf Eichmann nadzorował.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Eichmann

https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/309309995-Jak-Adolf-Eichmann-uciekal-przed-kara.html

Poza tym dziwne, ale nie słyszałem, żeby dziesiątki tysięcy Żydów służących w armii hitlerowskiej w jakiś sposób ratowało swoich rodaków:

https://dorzeczy.pl/39112/zydowscy-zolnierze-hitlera.html

Najbardziej winny był feldmarszałek Milch - żydowskiego pochodzenia, którego nie tylko informowano o mordach oraz pracy niewolniczej, ale nawet o medycznych eksperymentach na więźniach. Milch uznał je za "interesujące".

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale