0 obserwujących
38 notek
17k odsłon
235 odsłon

Autostrada A1. Rady osiedli. "Lewiatan" Nr 1 w województwie

Wykop Skomentuj

Zakorkowane i zanieczyszczone tranzytem miasto

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wstrzymać budowę odcinka autostrady A –1 na odcinku Toruń-Włocławek. Zamieszczona mapa w Gazecie.pl ilustrująca tę niedobrą dla Włocławka wiadomość pokazuje termin wykonania A1 do końca 2013 roku:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,9167985,GDDKiA_uniewazni_12_przetargow_na_budowe_drog_krajowych.html

Sytuacja ta jest dla mieszkańców naszego miasta z roku na rok coraz bardziej niezrozumiała. Środkiem miasta przebiega strategiczna droga krajowa Gdańsk-Łódź, na której natężenie ruchu zagraża zdrowiu. Dodatkowo fatalne warunki ekologiczne, zdrowotne i komunikacyjne w mieście potęguje ciągnący się od maja 2010 roku remont drogi krajowej – miasto jest zakorkowane.

Oddanie autostrady A1 do użytku w 2014 roku, a więc za trzy lata może doprowadzić skutecznie do wyludnienia miasta. Jakość życia mieszkańców jest niska, samochodów przybywa, remonty i budowy ciągną się bez zakreślenia jakichś racjonalnych i akceptowanych przez mieszkańców terminów. Wysoki poziom bezrobocia i degradacja tranzytem powoduje exodus z miasta ludzi młodych, którzy wolą przeprowadzać się do miast o lepszej jakości życia i lepszym standardzie.

Rady Osiedlowe

Forum skierowało do obecnego przewodniczącego rady miejskiej pismo z prośbą o przyjęcie propozycji utworzenia rad miejskich na posiedzenie rady. Pismo jest w tej chwili w biurze prawnym rady.

Włocławski „Lewiatan” jest najlepszą firmą w województwie kujawsko-pomorskim


Według rankingu „Rzeczpospolitej” włocławski „Lewiatan” jest nie tylko najlepszym przedsiębiorstwem we Włocławku. Osiągnął również najwyższą pozycję wśród firm województwa.  

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale