WIADOMOŚCI BIEŻĄCE WIADOMOŚCI BIEŻĄCE
144
BLOG

ZZR KORONA upomina się o samotnych rolników ws pomocy suszowej

WIADOMOŚCI BIEŻĄCE WIADOMOŚCI BIEŻĄCE Polityka Obserwuj notkę 0

Czy ktoś się o nas upomni? Proszę nie zostawiajcie nas samych, bo już dość jesteśmy osamotnieni w życiu codziennym - apelowała pani Karolina na łamach cenyrolnicze.pl, w związku z wykluczeniem samotnych rolników z możliwości otrzymania pomocy suszowej.

Ten apel został wysłuchany. 21 listopada Związek Zawodowy Rolnictwa "Korona" i były prezes Elewarru - Daniel Alain Korona wystąpili do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie zmian do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (wnioskodawca Minister Rolnictwa, RD 631 z 18 listopada 2022 roku) polegających na wykreśleniu przepisu ograniczające pomoc do rodzin czyli osób w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące i wydłużenia terminu na złożenie wniosków do 15 grudnia.

Nie rozumiemy przyczyn dyskryminacji osób samotnych. Twierdzenie o socjalnym charakterze pomocy jest o tyle niezasadne, że po pierwsze jest to pomoc związana z suszą, a po drugie w przypadku pomocy socjalnej jedynym kryterium powinno być poziom dochodu. Naszym zdaniem obowiązujący dotychczas zapis narusza zasadę sprawiedliwości społecznej wynikającej z art.2 konstytucji oraz równości wobec prawa, wynikającej z art.32 konstytucji RP - czytamy w wystąpieniu.

Ponadto wnioskodawcy proponują przedłużeniu terminu do 15 grudnia, gdyż nowelizacje co kilka dni rozporządzenia rady ministrów stawia rząd pod względem wizerunkowym w negatywnym świetle.


źródło: Serwis21, cenyrolnicze.pl

niezależny portal prasowy

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka