0 obserwujących
12 notek
7577 odsłon
  747   0

Trump założy własny portal społecznościowy a ja pokażę listę wolnościowych portali

Doradca Donalda Trumpa do spraw komunikacji zapowiedział w Fox News, że były prezydent USA , w przeciągu dwóch lub trzech miesięcy ma uruchomić własną platformę społecznościową. Portalu Trumpa jeszcze nie ma, dlatego przedstawię kilka mniej znanych portali społecznościowych, które zainteresują zwolenników wolności słowa.

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-usa-donald-trump-wroci-do-mediow-spolecznosciowych-z-wlasna-,nId,5122219

1) Lurker

Lurker to polski agregat treści z linkami do ciekawych materiałów na innych stronach. Jeżeli prowadzisz swojego bloga i chcesz uzyskać więcej wyświetleń to możesz na lurkerze dodać link do swojej strony. Lurker działa na identycznej zasadzie jak amerykański reddit i polski wykop. Główna różnica pomiędzy wykopem a lurkerem polega na większej wolności słowa, którą cieszą się użytkownicy lurkera, moderacja portalu wykop stosuje cenzurę i usuwa politycznie niepoprawne treści.  Według administratora portalu, lurker ma około 3 tys. unikalnych użytkowników dziennie.

Link https://lurker.land


2) Gab

W 2016 roku  Ekrem Büyükkaya i Adrew Torba (potomek polskich imigrantów) założyli portal GAB. Strona działa podobnie jak twitter i Parler. Główną zaletą portalu jest duża wolność słowa w porównaniu  do twittera, GAB ma też przewagę na parlerem ponieważ posiada własną serwerownię i system płatności aby uniknąć blokowania przez duże koncerny technologiczne.  Konto na GAB ma kontrowersyjna członkini Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych  Marjorie Greene. Według CEO portalu, założenie konta rozważał Donald Trump ale zniechęcił go do tego Jared Kushner.

Link https://gab.com/


3) Parler

Parler jest odpowiedzią republikanów na cenzurę na twiterze,  został założony w 2018 roku przez Johna Matze i Jareda Thomsona w Henderson oraz republikańską donatorkę Rebekę Mercer.  Portal został zablokowany po tym gdy Amazon odciął portal od swoich serwerów. Sprawa trafiła do sądu ale sąd staną po stronie Amazona.  Parler długo był zablokowany i do tej pory ma problemy z działaniem. Do założenia konto wymagane jest podanie numeru telefonu. 

Link https://parler.com/


4) Patriots (dawniej The Donald)

Zwolennicy Trumpa utworzyli na portalu  reddit swoją  grupe The Donald, która miała problemy z cenzura a później została całkowicie zablokowana przez portal. W odpowiedzi na cenzurę zwolennicy Trumpa założyli własny agregat treści pod domeną thedonald.win. W wyniku sporów we własnym gronie portal musiał zminić nazwę i teraz korzysta z domeny Patriots.win. Portal jest agregatem treści podobnie jak lurker, wykop i reddit

Link https://patriots.win/


5) Bitchute

Bitchute to brytyjski odpowiednik youtube. W ciągu miesiąca portal generuje ponad 20 mln odsłon. 

link https://www.bitchute.com/


6) Rumble

Rumble to kanadyjska internetowa platforma wideo z siedzibą w Toronto. Rumble umożliwia użytkownikom zarabianie na portalu. 

link https://rumble.com/


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie