dr Wincenty Kalemba dr Wincenty Kalemba
999
BLOG

Teoria młodej Ziemi

dr Wincenty Kalemba dr Wincenty Kalemba Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Od wielu lat panuje przekonanie, jakoby Ziemia liczyła sobie ponad 4,5 miliarda lat i powstała wskutek powolnego chłodzenia się gorącej masy, jak to przedstawia teoria wielkiego wybuchu i ewolucji. Lecz jeśli ludzie, którzy w to wierzą nie uwzględnili wszystkich dowodów i jeśli się mylą, w takim razie ile Ziemia ma rzeczywiście lat?

Jednym z głównych dowodów potwierdzających wiek Ziemi są techniki datowania radiometrycznego. Datowanie radiometryczne to metoda służąca do określania wieku skał i innych materiałów geologicznych na podstawie rozpadu izotopów promieniotwórczych. Kreacjoniści argumentują, że metody te opierają się na niemożliwych do udowodnienia założeniach i że Biblia już od tysięcy lat jasno określa wiek Ziemi.

Dowody na młody wiek Ziemi znalazł pewien naukowiec, dr Robert V. Gentry, kreacjonista i fizyk jądrowy.

W 1977 roku rzucił on wyzwanie teorii ewolucji publikując swoje badania. Stwierdził, że prawa fizyki, jakie znamy obecnie nijak mają się do zjawisk zachodzących w przeszłości. Odkrył również, że skorupa ziemska zastygła natychmiast, nie zaś przez miliony lat. Stwierdził on również, że węgiel i ropa naftowa nie potrzebują tak długiego czasu powstawania, jak wcześniej sądzono i powstały w ciągu kilku tysięcy lat. Badał on pokłady węgla w Utah i próbował odpowiedzieć na pytanie „ile czasu potrzeba by, drewno zamieniło się w węgiel?”.

Poszukiwał on odpowiedzi za pomocą wielu eksperymentów i doświadczeń w laboratorium. Dzięki porównywaniu oraz obserwacjom doszedł do wniosku, że węgiel może wcale nie ma 100 tys. lat, skoro w warunkach laboratoryjnych można go otrzymać z drewna w zaledwie kilka tygodni. Doszedł do wniosku, że węgiel w warunkach naturalnych mógł powstać w krótkim (1000-3000 lat) czasie, a roślinność z których powstał została zasypana jednocześnie (co przeczy podziałowi geologicznemu ziemi, jaki stworzyli ewolucjoniści). Kreacjoniści zaledwie w rok wyprodukowali syntetyczny węgiel z surowców naturalnych, który jest nie do odróżnienia pod względem właściwości i struktury, od węgla datowanego na 140 tys. lat.

Istnieje wiele dowodów na to, że roślinność, dzięki której powstał węgiel została zasypana w jednakowym czasie, o czym środowisko naukowe milczy. Istnieje także wiele zagadek geologicznych, których naukowcy nie są w stanie wyjaśnić za pomocą teorii ewolucji i kolumny geologicznej.

Czy istnieje zatem model powstania Ziemi w krótkim czasie, do którego pasowały by powyższe zjawiska? Oczywiście, że tak. To kreacjonizm oparty na Biblii. Teoria ta mówi, że Ziemia liczy sobie ok. 6000 a nie 4,5 miliarda lat, jak głosi oficjalna nauka i zakłada, że początkowo na większości jej powierzchni rosła bujna roślinność. Po ok. 1700 latach roślinność ta została zniszczona przez światowy potop, który zalał całą roślinność i zwierzęta. Kiedy woda opadała wypiętrzyły się góry. A z tego co zostało zasypane powstała ropa naftowa i węgiel. Kreacjoniści argumentują, że warstwy geologiczne Ziemi powstały w wyniku kataklizmu, takiego jak biblijny Potop, i że warstwy te nie reprezentują milionów lat sedymentacji. Jednak zdecydowana większość naukowców twierdzi, że zapis geologiczny wskazuje na stopniowe zmiany na przestrzeni milionów lat.

Teoria Młodej Ziemi spotkała się z poważnymi kontrowersjami i krytyką, zwłaszcza ze strony społeczności naukowej. Krytycy twierdzą, że teoria ta nie ma dowodów naukowych i nie jest poparta głównym nurtem naukowego rozumienia historii Ziemi. Dodatkowo krytykowano tę teorię za promowanie dosłownej interpretacji Biblii, co może być sprzeczne z dowodami naukowymi. Pomimo tych kontrowersji, teoria Młodej Ziemi pozostaje popularnym stanowiskiem wśród niektórych grup naukowców i nadal jest tematem debat oraz dyskusji zarówno w kręgach religijnych, jak i naukowych.

Mimo coraz intensywniejszego rozpowszechniania się kreacjonistycznego modelu powstania Ziemi nadal w szkołach naucza się tylko jednej wersji powstania Ziemi, uważając ją za jedynie słuszną. Dlaczego? Trudno jest udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jednak najważniejsze jest to, w co Ty wierzysz?

za: czybogistnieje.pl creation.com

Jestem energiczny, ekstrawertyczny, ufny swoim możliwościom, zawsze dążący do osiągnięcia konkretnego celu.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie