witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
855 notek
1607k odsłon
  2310   2

Gdzie są tony bursztynu ministra Sellina?

  Przed rozpoczęciem budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną wiceminister kultury (sic!) Jarosław Sellin lobbował ten na pewno potrzebny projekt opowiadając publicznie, że tylko z samego znalezionego przy wykopywaniu ziemi "bałtyckiego złota" sfinansuje się te budowę i budżet państwa nie będzie musiał nic dopłacać! Przeciwnie - będzie jeszcze, czyli my wszyscy obywatele, inkasować dodatkowe zyski...

  Nie wierzycie Państwo? Przecież to taki skromny, rzetelny i pewnikiem prawdomówny intelektualista o wyglądzie skromnego ministranta. Pozory jednak umieją zmyślać.

Sellin: „Mowa o 880 milionach złotych”

  "Czy przekop Mierzei Wiślanej sprawi, że Polska wzbogaci się o tony bursztynu? Tak twierdzi wiceminister kultury Jarosław Sellin, powołując się na sprawozdanie przedstawione na posiedzeniu zespołu do spraw programowania prac rządu. Ma to oznaczać wielomilionowe zyski dla Skarbu Państwa.

SELLIN: MOŻEMY WYDOBYĆ TONY BURSZTYNU

Kwota wymieniona przez wiceministra Jarosława Sellina jest zawrotna. – Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowali nas, że prawdopodobnie – tak się szacuje – ten dosyć głęboki przekop spowoduje, że wydobędziemy tony bursztynu z tego miejsca. Nie wiem, skąd są te szacunki, ale ministerstwo poinformowało, że mowa o 880 milionach złotych – mówi Jarosław Sellin. Co ciekawe, 880 milionów złotych to taka sama kwota, co przewidywany… koszt realizacji przekopu Mierzei Wiślanej. 

MINISTERSTWO: NIE MA TAKICH WYLICZEŃ

Tymczasem Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w odpowiedzi na pytania dziennikarza Radia Gdańsk poinformowało, że nie ma żadnych wyliczeń mówiących o bursztynowym potencjale okolic wsi Skowronki, gdzie planuje się przekop. Mowa jedynie o „uprawdopodobnieniu występowania bursztynu”. Resort przypomina też, że zgodnie z Prawem Geologicznym wszelkie złoża kamieni szlachetnych, na które uda się natrafić, trafiają bezpośrednio w skład majątku Skarbu Państwa."   https://radiogdansk.pl/wiadomosci/2016/07/27/dzieki-przekopaniu-mierzei-wislanej-polska-wzbogaci-sie-o-tony-bursztynu-sellin-mowa-o-880-milionach-zlotych/

 Dla mnie niepojęte. Niby odpowiedzialny człowiek, bardzo pięknie opowiadający o polskiej kulturze, a ludzi, słuchaczy i rozmówców ma za ameby z jednominutową pamięcią. Przede wszystkim - po co tak nawijać nam makaron na uszy?

Wiceminister Jarosław Sellina jest uważany za promotora muzealno-politycznej kariery "Nikodema Dyzmy IV RP" czyli doktora Karola Nawrockiego, w latach 2017-21 dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, a teraz prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka