Witek Witek
1734
BLOG

Publiczna kaźń młotem kowalskim - Rosja całkiem jak Państwo Islamskie

Witek Witek Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 6

  Tydzień temu świat obiegły sceny egzekucji człowieka kowalskim młotem. Na nagraniu widać, jak głowa mężczyzny jest przytwierdzona do filaru/muru za pomocą stretch-folii. Rosjanin opowiada, że został złapany w Kijowie po dezercji na froncie z Grupy Wagnera. Nagle stojący za nim mężczyzna wykonuje gwałtowny ruch i uderza z ogromną siłą młotem w głowę ofiary. Ten pada na ziemię i otrzymuje jeszcze jeden cios tym narzędziem. Ofiara przedstawiła się jako Jewgenij Nużyn, podoficer wojsk wewnętrznych, skazany za morderstwo na 25 lat kolonii karnej i zwerbowany latem do Legionu Wagnera na wojnę (pardon - w Rosji surowo obowiązuje zakłamana nowomowa - "specjalna wojskowa operacja"). 2 miesiące przed tym, w ukraińskiej niewoli porozmawiał z nim Mateusz Lachowski:


  Opublikowane nagranie (w Telegram-kanale Legionu Wagnera) jego szef Prigożyn skomentował tak:
„Ja wolę oglądać takie historie w teatrze. Jeśli chodzi o oMŁOTowanego, to widać, że nie znalazł szczęścia w Ukrainie, za to spotkał niedobrych, ale sprawiedliwych ludzi. Wydaje mi się, że ten film powinien się nazywać ‘pies zasługuje na psią śmierć". Wspaniała praca reżyserska, ogląda się na jednym oddechu.
Mam nadzieję, że żadne zwierzę nie ucierpiało przy tym."

[Я предпочитаю смотреть историю в театре. Что касается окувалдованного, то в данном шоу видно, что он не нашёл счастья в Украине, а встретился с недобрыми, но справедливыми людьми. Мне кажется, этот фильм называется „Собаке — собачья смерть“. Прекрасная режиссёрская работа, смотрится на одном дыхании.]  image
źródło: https://www.bbc.com/russian/features-63656584
  Potem Prigożyn (zresztą sam były więzień skazany na 15 lat więzienia, z tego odsiedział 9 lat) przestraszył się chyba swojej pewności siebie i bezczelności, bo zgłosił do Prokuratora Generalnego Rosji fakt przestępstwa, sugerując, że "Nużyn był agentem CIA od 1995 r., specjalnie dał się zamknąć na 23 lata, aby zostać zwerbowanym do jego legionu (który powstał w 2014 r.) i teraz został przez Amerykanów publicznie zabity."
Bardzo logiczne i prawdopodobne.

  Ale o analogiach chciałbym. Z czym skojarzyły mi się te straszne, nieludzkie i typowe dla rosyjskich Wagnerowców sceny? Już w 2016 r. w Syrii podobnie publicznie nagrywając, najpierw strasznie torturowali, a potem również młotem kowalskim zamordowali Syryjczyka. "Rosyjscy wojskowi powalili 31-letniego mężczyznę na ziemię, po czym zmiażdżyli jego dłonie i stopy, uderzając w nie młotem kowalskim. Gdy Syryjczyk wołał o pomoc, oprawcy drwili z niego po rosyjsku, zagłuszając jego krzyki śmiechem. W tle nagrania słychać nacjonalistyczną rosyjską muzykę." Potem rozczłonkowali ciało i je spopieli. Świat się dowiedział, wzruszył ramionami - Syria, Syryjczyk, wojna domowa, islamiści i jacyś Ruscy. Nihil novi i żaden powód do oburzenia.
image
imagehttps://novayagazeta.ru/articles/2019/11/20/82805-golovorezy-21
Teraz jednak ateistyczne państwo islamskie w postaci Russkiego Mira ze swoimi zwyczajami podeszło pod nasze granice. 

  W lipcu pojawiło się video z frontu donieckiego, na którym buriacki ochotnik kadyrowskiego batalionu "Ahmet" z Czeczenii obcinał genitalia ukraińskiemu jeńcowi, a potem go zabił.

  Wcześniej gdy Wolny Świat widział podobnie okrutne sceny, zamierał z przerażenia i nienawiści, a jego media grzmiały oburzone! Przypomnę kilka z nich:
  "Na nagraniu widać mężczyznę stojącego w czarnej klatce. Ma na sobie pomarańczowe ubranie, podobne do tych, które noszą inni obcokrajowcy więzieni przez IS. Ubranie wygląda na zawilgocone, prawdopodobnie po uprzednim zmoczeniu go łatwopalną substancją. Po chwili do klatki zbliża się zamaskowany bojownik z pochodnią w ręku; przykłada ją do strumyka paliwa, który biegnie do klatki. Następnie islamiści rzucają na nią kawały gruzu i przejeżdża po niej spychacz." 3 lutego 2015
https://tvn24.pl/swiat/zginal-meczenska-smiercia-islamisci-publikuja-nagranie-z-egzekucji-pilota-ra511871

  "Przed egzekucją dżihadysta wygłasza antyamerykańską tyradę, mówiąc po angielsku z wyraźnie brytyjskim akcentem. Dziennik "The Times" określa nawet akcent dżihadysty jako wyraźnie londyński. Ubrany na czarno mężczyzna w kominiarce na twarzy stoi obok klęczącego Amerykanina w pomarańczowej pokutnej koszuli i przykłada mu do gardła nóż. Następnie widać ciało z odciętą głową w tym samym stroju. - Jeżeli to nagranie jest autentyczne, jesteśmy przerażeni brutalnym morderstwem niewinnego amerykańskiego dziennikarza i wyrażamy nasze najgłębsze kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom"
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1208803,Okrutna-egzekucja-dzihadysci-zabili-amerykanskiego-dziennikarza-Jamesa-Foleya-Jestesmy-przerazeni

  "Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali wideo pokazujące egzekucję brytyjskiego zakładnika, Alana Henninga - podała agencja AP. Według brytyjskiego premiera Davida Camerona zabójstwo to jest dowodem barbarzyństwa terrorystów.
Ścięcie Henninga było odwetem za brytyjskie naloty na cele IS w Iraku
Agencja AP pisze, że wideo przypomina poprzednie nagrania IS z zagranicznymi zakładnikami.
To czwarte takie nagranie opublikowane przez IS. Poprzednie przedstawiały egzekucje amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz brytyjskiego pracownika pomocowego Davida Hainesa."
https://www.newsweek.pl/swiat/alan-henning-kolejna-ofiara-egzekucji-bojownikow-panstwa-islamskiego/0357lfn

  Życie dopisało do tych mrożących relacji zadziwiająco sprawiedliwy epilog - trzech z czterech zidentyfikowanych katów tych kaźni wpadło w ręce Zachodu i zostało osądzonych, a jeden zginął w Syrii.
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-61274332
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-swiat-kontra-panstwo-islamskie/najnowsze-fakty/news-podczas-transmisji-scinali-glowy-zakladnikom-tzw-beatles-prz,nId,5460369#crp_state=1

  W 2015 roku napisałem artykuł porównujący państwo Putina i Państwo Islamskie Iraku Lewantu oraz korzyści płynące na Kreml z istnienia i działania tego drugiego. Tam m.in.:
  "To understand Putin, read Orwell" - jak radził nam sam Timothy Snyder.
- Pod jakim pretekstem Putin włączył się do wojny w Syrii?
- Oczywiście walki z terrorystami Islamskiego Państwa.
- Czy bombarduje jego terytorium i fanatyków?
- Bardzo ograniczenie - 80% ataków przeciwko jego głównym wrogom (...)
Znany ekonomista i analityk Stepan Demura (przepowiedział m.in. kryzys 2008 roku) twierdzi, że ISIL to wspólny projekt rosyjskich i irańskich specsłużb - wymyślili i powołali go, finansują i kierują nim. Dlatego w Syrii wspólne siły rosyjskie (lotnictwo) i irańskie (lądowe) walczą tylko z "umiarkowaną" opozycją anty-asadowską, aby ją zniszczyć i jako jedyną alternatywę dla ISIL przedstawiać dalej członka od prawie 50 lat rządzącego państwem rodu Asadów."
witas1972/685073,isil-kto-stworzyl-i-komu-sluzy-islamskie-panstwo-iraku-i-lewantu

  Czy zbrodnicze niedoimperium Putina spotka podobny do niedoimperium islamistów koniec? Zależy to również od nas, od poparcia jakiego udzielimy i my walczącym Ukraińcom...
up-date  W temacie pow.art. wspaniale jak zwykle Aleksandr Niewzorow :  https://youtu.be/56-wpkpHOQE

https://www.bbc.com/russian/features-63656584
https://novayagazeta.ru/articles/2019/11/20/82805-golovorezy-21
Bardzo drastyczne sceny: novayagazeta.ru/articles/2020/04/21/85017-golovorezy-2-0

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw(...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka