""Prowadzenie auta po spożyciu alkoholu, spowodowanie kolizji drogowej oraz
niezatrzymanie się na miejscu zdarzenia - takie zarzuty postawiła łódzka
policja posłance Iwonie Śledzińskiej-Katarasińskiej z Platformy Obywatelskiej.
Szefowa łódzkiej PO nie przyznaje się do winy W czerwcu Śledzińska-
Katarasińska, jadąc oplem spowodowała kolizję z ciężarówką należącą do Piotra
Misztala, dziś posła Samoobrony. Zgodziła się na badanie alkotestem. Wykazało
0,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dopuszczalna norma to 0,2
promila. Policja wystąpiła o uchylenie posłance immunitetu, aby mogła
odpowiedzieć przed sądem grodzkim. W grudniu posłanka sama zrzekła się
parlamentarnej ochrony. Posłanka zapewniała wówczas, że nie była pod wpływem
alkoholu ani nie uciekała z miejsca zdarzenia, co sugerowali inni uczestnicy
kolizji. Wczoraj, po wizycie na policji i wysłuchaniu zarzutów, również do
niczego się nie przyznała.Sąd koleżeński PO nie ukarał posłanki żadną z kar
dyscyplinarnych, argumentując, że okoliczności zdarzenia nie zostały
dostatecznie udowodnione, a jej wyjaśnienia okazały się przekonujące. Posłance
grozi kara grzywny lub zakaz prowadzenia pojazdu do trzech lat."


Komentarze
Pokaż komentarze (25)