Blog
nie dla głupców
wysoka.kwota.wolna
wysoka.kwota.wolna pracujący prekariusz
4 obserwujących 43 notki 178851 odsłon
wysoka.kwota.wolna, 16 maja 2018 r.

Bezrobotni okradzeni przez niepełnosprawnych

373 20 0 A A A

Okradzeni za sprawą PiSu. Tak to wygląda, tak wygląda polska solidarność. Jedni biedni okradają innych biednych, z tym że wśród bezrobotnych i niepełnosprawnych są także bogaci. Generalnie jednak PiS miesza w kotle biedy i jednym biednym zabiera, innym daje, oczywiście respektując prawa bogatych i dając im liczne furtki, poprzez które mogą oni uciec przed podatkami...

Z tego co zorientowałem się podatkiem "solidarnościowym" nie będą objęte np dochody podlegające opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od osób fizycznych czyli np dywidendy... Ci milionerzy zamiast wynagrodzenia mogą wyplacać sobie dywidendy nie objęte podatkiem solidarnościowym.

Tak oto PiS postanowil okraść bezrobotnych zabierając część składki na fundusz pracy (0.15/2.45 czyli około 6.1%) na potrzeby niepełnosprawnych. A przypomnijmy, że fundusz pracy jest funduszem celowym i zadaniem tego funduszu nie jest wspieranie niepełnosprawnych i takie przekazanie części dochodów na cele zupelnie nie związane z utworzeniem tego funduszu jest wątpliwe prawnie i "wstrętne moralnie". PiS tutaj idzie na przełaj i z pogardą traktuje prawo jak i biedniejszych bezrobotnych bo oczywiste jest, że fundusz pracy może wspierać i być wydatkowany tylko na bezrobotnych. Przypomnijmy także, że zasiłki dla bezrobotnych nie byly waloryzowane od lat bardzo wielu i tutaj zabranie środków z funduszu pracy dla niepełnosprawnych oznacza, że takiej waloryzacji zasilków nie będzie.

Tak więc podatek solidarnościowy to właściwie jest taka przykrywka tego, źe PiS postanowil finansować niepełnosprawnych z funduszu pracy kosztem bezrobotnych. Oczywiście ci źli bezrobotni nie są tak medialni jak ci niepełnosprawni o których tak dbają politycy.

Opublikowano: 16.05.2018 15:25. Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 15:33.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

programista kiedyś, teraz tylko chodzę

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @misiu  Proponuję dołączyć do Kuźmiuka... U niego wszystko rośnie a pan mógłby dodać...
  • "Ale popieram PiS, bo wysoko na sztandarach ma los rodziny, naszej wspólnoty, naszego państwa,...
  • Urlop i wyjazd tak więc koniec uwag z mojej strony chyba, że uda się mi w tablecie...

Tematy w dziale Społeczeństwo