Właśnie Dzisiaj
Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy
0 obserwujących
193 notki
5256 odsłon
  30   0

29.09.2022, Czwartek

Czy wyzbyłem się egocentryzmu?

imageGdy piłem, wielokrotnie pomieszczenia okazywały się zbyt małe, żeby pomieścić moje ego i mnie. Uważałem się za najmądrzejszego, najciekawszego i najbardziej niedocenionego człowieka na świecie. Nawet ilości alkoholu, które wypijałem musiały być legendarne. 

Książkowy alkoholik - powiedziała o mnie na pierwszym spotkaniu Pierwsza Terapeutka i obraziła mnie śmiertelnie. Tak czułem to wtedy. Dziś wiem, że powiedziała prawdę, a co się zdarzyło to tyle, że moje ego poczuło się urażone. 

Od tamtej pory próbuję spojrzeć na siebie z boku i dostrzec pierwszy, że się pysznię, przechwalam, tym samym karmiąc swoje ego. Nie umiałem żyć bez skrajności, więc tak ograniczałem swoje ego, że dziś trudno jest mi siebie docenić, chwalić się (nie przechwalać) swoimi osiągnięciami, a nawet ciężko mi zobiektywizować (jak mawia Druga Terapeutka) opinię o sobie. Próbuję to wszystko wyrównać i doceniać to, co mam, cieszyć się osiągnięciami i przedstawiać się w dobrym świetle, a nie ukrywając w szkodliwej skromności. Moje ego jest mi też potrzebne niekiedy. Po prostu próbuję go nie przekarmić i nie za często dopuszczać do głosu. 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości