Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
12
BLOG

27.01.2023, Piątek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Czy znalazłem radość?

imageWstaję rano i słyszę, że za oknem śpiewa ptaszek, widzę, że świeci słońce i myślę, że życie jest piękne - mawiał na mityngach mój kolega. Wciąż żyje, ale teraz opowiada inne rzeczy i cieszy się z nich. Powtarza jednak to samo zdanie: Bo jestem trzeźwy. 

Na początku mojej trzeźwości nie miałem wielu powodów do radości: trafiło mi się i krwawienie z przewodu pokarmowego, i zapalenie trzustki, i złamana kość w dłoni, i nowotwór. 

Słuchałem więc tych gości na mityngach, jak się cieszą i myślałem: kiedy ja będę mógł się cieszyć. Mieć w sobie tyle radości z byle powodu. 

Duże rzeczy zwykle składają się z wielu małych - usłyszałem kiedyś. 

Byłem wtedy po operacji, ze świetnymi wynikami badań. Przypomniałem sobie, jak nauczyłem się prosić o pomoc przy złamaniu. Zapalenie trzustki przeżywałem z bratem, który specjalnie przyleciał ze Stanów. Krwawienie pozwoliło mi poznać wspaniałych lekarzy i zdiagnozować nowotwór, gdy dało się go wyciąć. 

Mam wiele powodów do radości. Wystarczyło je znaleźć. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą jest książeczka Dzień po dniu wydana przez Media Rodzina. Piszę swoje refleksje, bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości