Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
42
BLOG

11.02.2023, Sobota

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 4
Czy dbam o swoje sprawy na bieżąco?

imageJest takie słowo: prokrastynacja. Jest to, wg Wikipedii tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia. 

Kiedyś byłem mistrzem prokrastynacji. Wyszukiwanie powodów, dla których nie mogłem zająć się danym zagadnieniem, szczególnie pracą. Byłem bierny, mierny ale wierny, niczym się nie wyróżniając. 

Gdy zacząłem trzeźwieć, szczególne znaczenie miała (i ma do dziś) dla mnie Desiderata. Utkwiło mi w głowie: Wykonuj z sercem swoją pracę, jakkolwiek by była skromna. Zacząłem to robić. 

Zauważyłem, że mam więcej czasu, jeśli po prostu wezmę się za to, co mam do zrobienia, zamiast przeciągać przygotowania, a chwili rozpoczęcia nadawać niepotrzebnie długie znaczenie. 

Zacząłem robić ciekawe rzeczy. Szefowie zaczęli mnie doceniać. Potem zrozumiałem, że te rzeczy są ciekawe dlatego, że ja uważam je za ciekawe. I zacząłem doceniać siebie. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą przez rok była książeczka „Dzień po dniu”wydana przez Media Rodzina. Od 1.czerwca 2023 używam książki „Codzienne refleksje. Od uczestników AA dla uczestników AA”. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości