Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
30
BLOG

27.03.2023, Poniedziałek

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Czy umiem być sobą?

imageTo nie jest mój najlepszy dzień. A jednak najlepiej jak umiem, próbowałem go przeżyć, zgodnie z zasadą właśnie dzisiaj.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć - pewnie uczą się tego młodzi ludzie, zmotywowani (czy może lepiej: scoachingowani), którzy być może nie wiedzą, że to z Desideraty. 

Moje pokolenie śpiewało, że chcemy by sobą. Jeszcze i wreszcie. 

Chciałem być sobą, ale jeszcze bardziej chciałem być kimś. Takim jak w serialu i takim jak w książkach. Tam wszystko było idealne i ja chciałem być idealny. Gdy zostawałem sam, niewiele było we mnie tego ideału. Zostawał lęk, niska samoocena i poczucie wartości bliskie podłogi. 

Gdy zacząłem trzeźwieć, była to jedna z rzeczy, z którymi miałem potrzebę poradzić sobie.Próbowałem zobaczyć swoje zasoby. Dostrzec wartość. Zaakceptować braki. 

Nie pamiętam, co zrobiłem. Chyba coś narysowałem i dostrzegłem wszystkie tego rysunku wady. Ale był mój. I ja, swój własny, też przedstawiam ogromną wartość. Dla siebie. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą przez rok była książeczka „Dzień po dniu”wydana przez Media Rodzina. Od 1.czerwca 2023 używam książki „Codzienne refleksje. Od uczestników AA dla uczestników AA”. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości