Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
18
BLOG

29.11.2023, Środa

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Czy sądzę, że mógłbym być wyjątkiem od tej reguły? (Reguła: uzależnienie „obowiązuje” do końca życia)

imageWiele rzeczy mi się wydawało. Na przykład to, że nie mam problemu z alkoholem. 

Podczas pobytu w ośrodku odwykowym, każdy dostawał swój własny, Osobisty Plan Zdrowienia. Były to punkty do przepracowania w trakcie terapii, zorganizowane w większe działy zwane problemami. 

Jednym z moich problemów było: Nie wyobrażam sobie, że można nie pić do końca życia. Coś w ten deseń. I rzeczywiście - ciężko mi było sobie to w głowie ułożyć: jak to, już nigdy, nic, z nikim?

Używałem tak zwanych kwantyfikatorów wielkich, a te są znanym szeroko sposobem manipulacji. Nie da się na przykład „nic nie robić”. Tak samo nie ma się co zarzekać, że nigdy.

Mieliśmy też planowanie dnia i rozliczanie dnia. Podczas tego pierwszego zaczynaliśmy swój plan od: Dziś nie napiję się alkoholu, a kończyliśmy: Dziś nie napiłem się alkoholu. 

Zrozumiałem, że jeśli nie będę pić dziś i takie założenie sobie postawię - niepicie do końca życia jest możliwe. 

Obiecałem sobie - powiedział kiedys kolega na mityngu - że napiję się dzień przed śmiercią. Problem tkwi w tym, że nie wiem, kiedy to będzie. 

Ja wolę postanawiać, że dziś się nie napiję alkoholu. I wieczorem ucieszyć się, że się nie napiłem. 

Codziennie napiszę kilka słów medytacji, otuchy lub rozważań dla siebie i tych, którzy chcą i będą chcieć czytać. W 2024 będę korzystać z książki „A Simple Way: 365 Life Changing Thoughts and Meditations to Bring You Joy”, wydaną przez Geeko Publishing. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA.  Jeśli znasz kogoś, kto ma trudność z czytaniem, a uważasz, że to, co piszę może pomóc - notki są dostępne w formie nagrań na Youtube. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości